Solidarni z Ukrainą


solidarni_z_ukraina_logo.jpg
 
Drodzy rodzice, uczniowie, nauczyciele!
 
Od poniedziałku 28 lutego  rusza nasza szkolna zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla Związek Ukraińców w Polsce, oddział w Szczecinie , który przekaże nasze dary tam, gdzie będą najbardziej potrzebne. Szkolnym koordynatorem akcji jest Pani Anna Tytonik (budynek przy Złotowskiej i Pan Przemysław Landowski (budynek przy Wojciechowskiego)
 
📌 Od 28.02 do 04.03 w holu szkoły zbieramy najbardziej potrzebne rzeczy. Można je przynosić w dowolnym momencie w godzinach otwarcia szkoły - łatwo będzie zauważyć, gdzie można zostawić dary.
Z góry dziękujemy naszym Rodzicom za pomoc w zawiezieniu darów na miejsce zbiórki
 
📍Zbieramy:
 
Ø  Produkty medyczne najważniejsza kategoria!!!
 • leki na serce
 • woda utleniona (octenisept)
 • bandaże
 • leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe
 • leki na nadciśnienie i na uspokojenie
 • paracetamol dorośli i dzieci
 • opaski uciskowe (ważne!)
 • folia NRC
 • opatrunki
 • syropy na kaszel dorośli i dzieci
 • podkłady medyczne
Ø  Jedzenie dla dzieci
 • mleko dodyfikowane,1,2,3
 • jedzenie w słoiczkach od 4 mc w górę
 • kaszki
Ø  Elektronika
 • latarki z bateriami w środku
 • power banki NAŁADOWANE
 • przedłużacze
Ø  Inne
 • kolorowanki dla dzieci, kredki
 • kubki termiczne
 • zapałki, zapalniczki
 • środki higieny osobistej ( mydło, przybory do golenia,ręczniki-nowe)
 • pościel (nowa)
 • śpiwory  i karimaty
 
Dziękujemy za Waszą pomoc, wsparcie i zaangażowanie!
 
 

belka_ukraina.jpg
 

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

     dzięki Waszemu zaangażowaniu, trwające obecnie w naszej szkole akcje na rzecz pomocy Ukrainie odnoszą niebywały sukces. Przypomnę, że zbieramy najpotrzebniejsze rzeczy dla Związku Ukraińców w Polsce: produkty medyczne, środki higieniczne, jedzenie dla małych dzieci, elektronikę, pościel, itp. Już pierwszego dnia zebraliśmy ogromną ilość darów.

     Zbieramy również pieniądze dla ukraińskiej szkoły, znajdujacej się w miejscowości Taraszcza. Jest to miasto w obwodzie Kijowskim, oddalone od Kjowa o 120 km, a przecież wiemy jak dramatyczna jest sytuacja w tej części Ukrainy. W przeszłości nasza szkoła współpracowała ze Szkoła w Taraszczy, tamtejsi uczniowie i nauczeciele odwiedzali nas wielokrotnie. Teraz ta szkoła potrzebuje pomocy finansowej, zostanie bowiem przekształcona w miejsce gotowe na przyjęcie uchodźców ze stolicy i innych miast Ukrainy. Od 1 do 3 marca Samorząd Uczniowski w bydynkach przy Złotowskiej i Wojciechowskiego będzie zbierał pieniądze. Już pierwszego dnia, drodzy uczniowie i uczennice, zebraliście 1400 zł, a akcja dopiero się rozkręca.

     Jak powiedział Robert Lewandowski, udzielając wsparcia Ukrainie, są w życiu rzeczy ważniejsze niż football, a wszyscy wiemy, czym dla niego jest football. Róbmy to, co trzeba, tak jak dotychczas.

Samorząd Uczniowski