e-klasy 1-3

office-365-Logo.png

Nauczanie zdalne w klasach 1-3 od 9.11.2020r.

aktualizacja godz. 14, 02-12-2020

Zdalne_zebrania_8-12-2020-14g.jpg

reset_hasla_teams_banner.png

Przekazanie informacji dot. organizacji pracy kl. 1-3
podczas realizacji kształcenia na odległość w aplikacji TEAMS przy użyciu kont uczniowskich terminy SPOTKANIE Z RODZICAMI

W Szkole Podstawowej nr 7 im. H. Raszki przyjęto  jednolity system kształcenia na odległość w aplikacji Office 365 ustalonej jako obszar roboczy do gromadzenia zbiorów materiałów edukacyjnych i zadań oraz do współpracy nauczycieli, uczniów i rodziców.

Wszyscy uczniowie są zobowiązani do realizacji zadań wynikających z obowiązku szkolnego z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość przyjętych w szkole.

Podczas zdalnego nauczania obowiązuje odpowiednia procedura zamieszczona na stronie internetowej szkoły.

Zajęcia edukacji wczesnoszkolnej, języka obcego, religii/etyki oraz rewalidacji indywidulanej będą realizowane przez nauczycieli na platformie Microsoft Teams  w formie:

- systematycznego zamieszczania materiałów edukacyjnych i zadań do pracy samodzielnej uczniów (od 9.11.2020r.);

- codziennych spotkań grupowych lub indywidualnych on-line (ok. 60 min.) pełniących funkcję konsultacji dla uczniów (wg ustalonego tygodniowego harmonogramu od 16.11.2020r.).

Szczegółowe ustalenia dot. kształcenia na odległość klas najmłodszych zostaną przedstawione na platformie Microsoft Teams w dniu 10.11.2020r. (wtorek) podczas zdalnych spotkań wychowawców klas  z rodzicami.

Wszelkie uwagi, pytania lub ewentualne problemy z logowaniem do aplikacji Teams należy zgłaszać wychowawcom poprzez dziennik elektroniczny Librus, który pozostaje główną drogą komunikacji nauczyciel-rodzic.

belka_prosta.png

Reset hasła do Teams (usługi office 365 online) można dokonać zgłaszając wychowawcy klasy lub bezpośrednio przez Librusa do Jarosława Brudeckiego.

Instrukcja pierwszego logowania do witryny Office 365

W przegladarce logujemy się na witrynie "office.com" proszę na to uważać ponieważ jest blizniacza witryna (microsoft.com) obie sa tej samej firmy ale prowadzą do innych usług.

Najlepszą opcją jest logowanie sie przez dedykowaną aplikacje Teams.

Możliwe problemy z zalogowaniem się w usłudze:

• Błędny login - login składa się imienia i nazwiska np. jkowalski@spp7.onmicrosoft.com lub jan-kowalski@spp7.onmicrosoft.com proszę sprawdzić czy nie ma literówki w imieniu i nazwisku jak i frazie po @.
  • Błędne hasło - może wystąpić zamiennie jako komunikat przy błędnym loginie najpierw sprawdzić czy nie występuje błędny login. Sprawdzić czy nie ma sie wciśniętego "Caps Lock" czy nie sa zamienione na klawiaturze znaki (klawiatura niemiecka, zamiana Y - Z)
  • Brak możliwości zalogowania w usłudze -  sprawdź czy program antywirusowy nie blokuje aplikacji teams (najlepiej na chwilke wyłączyć program antywirusowy i uruchomić aplikacje Teams). Sprawdź czy data jak i czas są aktualne. (prawy dolny róg)
     Jeśli po zalogowaniu do usługi Teams nie widzisz Zespołów/grup kliknij w inną zakładkę czat/zadania/kalendarz po chwili kliknij ponownie w zakładkę "Zespoły". Jeśli nadal nie widzisz zespołów zgłoś to wychowawczy lub nauczycielowi który dany zespół założył z prośba o dodanie do zespołu.

Logowanie do Office 365

Filmik - instruktażowy (stara wersja Office365)

Preferowane aplkacje przeglądarki:

PSO