Wydarzenia

Rok szkolny 2019/2020


przedszkolaki-tak-pracuja.jpg
TAK PRACUJĄ PRZEDSZKOLAKI :)
 
przedszkolaki-dzien-chlopaka.jpg przedszkolaki-pleciuga.jpg
DZIEŃ CHŁOPAKA NASZE PIERWSZE WSPÓLNE WYJŚCIEbelka_prosta.png

Rok szkolny 2018/2019

 

przedstawienie-lustereczko.jpg pan_policjant2.jpg
PRZEDSTAWIENIE "LUSTERECZKA" WIZYTA PANA POLICJANTA

 

dzien_kobiet_logo.jpg dzien-babci-i-dziadka.jpg
Dzień Kobiet Dzień Babci i Dziadka 2019bal_karnawal_przed.jpg
Bal Karnawałowy


pierniki_ico.jpg
Pieczemy Pierniki


donuta_ico.png mikolajki_ico.jpg
DONUTA TAKTUJE MIKOłAJKI wrozby_andrzejkowe_ico.jpg
Wróżby Andrzejkowe

 

mis_pluszowy_ico.jpg przedstawienie_tatralne-ico.jpg
Dzień pluszowego Misia Przedstawienie tatralneZ ekologią za pan brat

ekologia_za_brat.jpg


Dzień Chłopaka Poznajemy zawody
Owocowe jeżyki Poczytajmy razem


DONUTA_TAKTUJE-10.01.pdf                              


 WYNIKI KONKURSU Wiosenny kwiat

 
 
 
 

 

 

 Wyniki konkursu recytotarskiego  „Wiosna w poezji dziecięcej”

 

1 miejsce  Zofia Rudnicka 0B

2 miejsce Marcel Towarnicki 0A

3 miejsce Anastazja Cabaj 0C

 

Wyróznienia:

Igor Dończak 0A

Zuzanna Romańska 0B

Amelia Pawłowska 0B

Łucja Obarek 0C

Julian Pawluczenko 0C

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy

                              

               Iwona Grodkowska

               Magdalena Kowalska

               Olga Wieczorek

Zerówka poznaje zawody

Do dzieci z grup zerowych zaprosiliśmy przedstawicieli różnych zawodów. Dzieci miały możliwość zapoznania się z zawodami: nauczyciela, pedagoga, bibliotekarza, pielęgniarki, tancerza, ratownika medycznego, marynarza. Każde spotkanie było bardzo interesujące. Dotychczasowym gościom bardzo dziękujemy. Czekamy z niecierpliwością na następnych gości.

Iwona Grodkowska

MIKOŁAJKI 

            Dzień 6 grudnia był dla dzieci z grupy 0B bardzo wyjątkowy, radosny i niezwykły. Wtedy to do naszej klasy zawitał MIKOŁAJ z wielkim workiem prezentów. Radości nie było końca…!

Po rozmowach z dziećmi i zadawaniu przez nich pytań, mikołaj rozdał wszystkim prezenty.
Uczniowie odwdzięczyli się mikołajowi i zaśpiewali mu piosenkę. Radość i szczęście towarzyszyły dzieciom przez cały dzień.

Wszyscy z uśmiechem na ustach pożegnali i pomachali Mikołajowi. Ciekawe czy za rok również nas odwiedzi?

oprac. Olga Wieczorek

 

2.jpg                                       3.jpg1.jpg

 MIKOŁAJ W PLECIUDZE   

 

            14 grudnia grupa 0b wybrała się do Teatru Lalek Pleciuga na spektakl „(Nie) idealne święta”. Była to poruszająca, pełna uroku historia przygotowań przez bohaterów do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W spektaklu wystąpili:  babcia, czerwony kapturek, wilk, leśniczy, zając i lisek. Chociaż wspólne przygotowywanie świąt , nie było prostym zadaniem, to i tak na zakończenie opowieści wszyscy bohaterowie stwierdzili, że nie ważne co się robi, ale ważne by wspólnie spędzić ten wyjątkowy dzień. 

 

Uwieńczeniem wszystkiego był  mikołaj, który zjawił się w Teatrze z workiem prezentów. Zaskoczone i bardzo szczęśliwe dzieci odebrały swoje upominki. Chyba w tym roku wszystkie dzieci były grzeczne J.

 

oprac. Olga Wieczorek

 

11.jpg

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

DLA DZIECI I RODZICÓW 

          W dniu 19 grudnia 2017 roku w grupie  0b  zorganizowane zostały warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci. Celem warsztatów było wykonanie ozdób na kiermasz świąteczny.

Wszyscy, wspólnie z zapałem wykonywali piękne dzieła, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Był to naprawdę mile spędzony czas. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie. Trzeba przyznać, że efekty końcowe były pozytywnie zaskakujące, ponieważ powstały bardzo kolorowe, ciekawe
 i oryginalne wykonania. Zobaczcie sami J

            Olga Wieczorek

2.jpg              4.jpg          3.jpg                     1.jpg

"Wiosenne potyczki"


W dniu 21.04.2017r. w naszej szkole odbyły się „Wiosenne Potyczki” dla dzieci z grup przedszkolnych naszej szkoły oraz okolicznych przedszkoli. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy dzieci z Przedszkola Publicznego nr14, Stonogi, BUSa, Wyspy Skarbów.

Dzieci miały do wykonania różne zadania: ozdabianie herbu grupy, wykonanie tańca integracyjnego, udział w konkurencjach sportowych.

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały upominki oraz dyplomy i medale za udział w potyczkach wiosennych.

W tym dniu nie było przegranych. Wszystkie dzieci bawiły się wspaniale J

Magdalena Kowalska

Zimowe szaleństwa w grupie 0a

Zima, zima, zima,
Pada, pada śnieg.
Jadę, jadę w świat sankami...

W grupie 0a sanki dzwoniły, skrzypiały, a przede wszystkim zwoziły dzieci ze szkolnej górki. Jako, że źródłem zdrowia jest aktywny wypoczynek, w tym zabawy i ćwiczenia na śniegu, nie mogło tak owych zabraknąć i u nas. Bałwankowe czy saneczkowe zawody to kreatywny sposób na zimowe dni. W końcu „w zdrowym ciele, zdrowy duch”!

Joanna Stasiak

Klub Czytających Rodzin w grupie 0a

         Kilka lat temu powstał w naszej szkole Klub Czytających Rodzin „Moliki”. Zapraszamy do korzystania z propozycji klubu zamieszczanych na blogu: http://molikisp7.blogspot.com/. Klub animuje wspaniała mama naszych uczniów, p. Sylwia Osowska, która we współpracy z nauczycielami promuje edukację czytelniczą. Pomysłów oraz zapału do działań nie brakuje i w naszej grupie. Od samego początku nasi zerówkowi rodzice fantastycznie angażują się w „wychowanie przez czytanie”. Spotkania odbywają się w szkolnej sali podczas zajęć. Rodzice przychodzą aby przeczytać fragment wybranej książki, a w zamian za czytanie mogą pozostać na zajęciach otwartych. Dzięki temu mają możliwość nie tylko po prostu przeczytać, ale i włączyć się w szereg działań edukacyjnych, a przy okazji „podpatrzeć” swoje dziecko w grupie rówieśniczej. Na swoim koncie czytelniczym mamy już kilkanaście pozycji przeczytanych od deski do deski. Jednak największym przyjacielem, który towarzyszy nam od samego początku działalności klubu jest Piaskowy Wilk, bohater książek szwedzkiej pisarki Asy Lind.

Joanna Stasiak

Pomagamy ptakom przetrwać zimę!

           W grupie 0a postanowiliśmy własnoręcznie wykonać karmniki dla ptaków. Niełatwe to zadanie kiedy nie ma pod ręką ani gwoździa ani młotka czy nawet deski. Pomysły przychodziły nam do głowy różne. Zwyciężył „ekoprojekt” z tego, co pod ręką. Kto by pomyślał, że wystarczy zwykła butelka, kredki i kawałek sznurka. Teraz zostaje mądre dokarmianie!

Joanna Stasiak

Warsztaty bożonarodzeniowe w grupie 0B

15. 12. 2016 dzieci z grupy 0B zaprosiły na przedświąteczne spotkanie swoich bliskich. Przybyły całe rodziny: mamusie, tatusiowie, babcie,dziadkowie, młodsze i starsze rodzeństwo. Celem naszego spotkania było to, by w rodzinnej, świątecznej   atmosferze wykonać produkty przeznaczone na sprzedaż podczas kiermaszu bożonarodzeniowego.  Najwięcej emocji wzbudziły własnoręcznie wykonane bałwanki.  Niektórzy z trudem oddawali swoje bałwanki na sprzedaż. Warunek był jeden: w domu trzeba wykonać kolejnego bałwanka.  Następnie wykonywaliśmy kartki świąteczne. Niektóre dzieci  były całe w brokacie i w cekinach. Na zakończenie, ku ogromnej radości naszych milusińskich, ozdabialiśmy pierniczki. Większość pierników została zjedzona na miejscu, pozostałą (niewielką) część zostawliśmy na sprzedaż. Dzieci chętnie dojadały posypki, wylizywały polewy. Dziękujemy przybyłym gościom za tak liczne przybycie i ogromne zaangazowanie.
Serdecznie wszystkich pozdrawiamy

                                                                                                             Iwona Grodkowska wraz z  uczniami grupy 0B  

Jesienne potyczki grup zerowych

Dnia 02. 12. 2016 odbyły się jesienne potyczki grup zerwych. Nasi najmłodsi uczniowie w formie zabawy pożegnali jesień.

Dzieci brały udział w quizie o tematyce jesiennej. Za pomocą zmysłów rozpoznawały z zawiązanymi oczami różne owoce i warzywa. Najwięcej emocji wywoływały jednak zawody sportowe. Dzieci brały udział w kilku, z pozoru prostych konkurencjach, takich jak: toczenie dyni, bieg w workach po ziemnaiakach, rzucanie kasztanami do celu, przenoszenie orzechów na łyżce, toczenie ziemniaka za pomocą kija do hokeja J.

Na zakończenie każda z grup dostała jesienne kolorowanki, które dzieci z ogromną starannością i zaanagażowaniem pokolorowały.

W nagrodę za udział w potyczkach wszyscy dostali małe co nieco.

Dzieci grzecznie się zachowywały i wspaniale bawiły.

                                                                                                                                          Iwona Grodkowska

Ogólnopolski Tydzień Czytania w „zerówce”

Od 30 maja do 6 czerwca świętowaliśmy Ogólnopolski Tydzień Czytania. Rozpoczęliśmy tradycyjnie czytaniem „Lokomotywy” J. Tuwima. Pomogła nam w tym mama naszej koleżanki z grupy, p. Marlena. Po działaniach plastycznych przyszła pora na gimnastykę języka oraz zabawy ruchowe. Naszą lokomotywą dojechaliśmy aż na koniec świata! Było aktywnie i przezabawnie.
Pod hasłem „Cała Polska czyta w bibliotekach” wybraliśmy się do pobliskiej biblioteki gdzie mogliśmy poznać Pompona, zielonego smoka. Ten przeuroczy bohater pojawił się w domu państwa Fisiów przez odpływ umywalki i zamieszkał z nimi na dobre. Poza tym mogliśmy porozmawiać z panią bibliotekarką o jej pracy oraz o książkach, po które przychodzą dzieci i dorośli. Pani pokazała jak korzystać z wyposażenia biblioteki oraz zorganizowała nam kącik do cichego czytania. Na pewno będziemy zaglądać do tego ciekawego miejsca, w którym wyobraźnia wiedzie czytelników w najdalsze strony świata.
Joanna Stasiak

         „Dawno, dawno temu, na Wzgórzach Warszewskich...” Tak właśnie grupa 0b rozpoczęła świętowanie Dnia Mamy i Taty. Dzieci bowiem wraz z rodzicami, spontanicznie wybranymi z publiczności, zaimprowizowały bardzo zabawną i pouczającą historię licznej rodziny królewskiej.
Historię napisaną specjalnie z tej okazji. Tym samym królewny, rycerze oraz zgromadzeni rodzice jeszcze raz mogli się przekonać, iż to właśnie w rodzinie siła. Wspólnym tańcem, śpiewem i oryginalnymi pomysłami przepędziliśmy smoka, który porwał jedną z królewskich córek. Potem udaliśmy się na ucztę do suto zastawionych stołów, pizzą oraz domowymi wypiekami. Król przygotował fikuśne balony, z których królewskimi rękami wyczarował urocze zwierzątka oraz rycerskie miecze. Rodzinne spotkanie zakończyliśmy pod chmurką, odpoczywając na kocykach ze smakołykami w ręku oraz podziwiając harce naszych królewien i rycerzy.

                                   Wiosna w pełni więc grupa 0b wybrała się na dość nietypową, wiosenną wycieczkę.
Postanowiliśmy przyjrzeć się z bliska owadzim poczynaniom na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT w ramach VI Zachodniopomorskiego Dnia Owada. Przeżycie niesamowite gdy do ręki można było wziąć pędraka, a do bluzki, choć na chwilę, przykleić patyczaka. W niejednej buzi wylądował też jadalny i smakowity owad, którym mógł poczęstować się każdy amator egzotycznych przygód. Poza tym podglądaliśmy pracę pszczół w specjalnym, przeźroczystym ulu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również rośliny owadożerne czy też te, które przygotowane w próbówkach dostaliśmy „na wynos”. Wiosenną przygodę w „szkole” dla studentów zakończyliśmy warsztatami pt. „Skarby przyrody nieożywionej”. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładu o powstawaniu skał, ich rodzajach i znaczeniu w życiu człowieka. Potem mogliśmy oglądać, dotykać i zadawać bardzo poważne pytania. Pani po raz kolejny utwierdziła się w przekonaniu, że prawdziwi z nas mali odkrywcy.

POZNAJEMY_ZAWODY_001.jpgPOZNAJEMY_ZAWODY_002.jpgPOZNAJEMY_ZAWODY_005.jpgPOZNAJEMY_ZAWODY_004.jpg

POCZYTAJMY_RAZEM_001.jpgPOCZYTAJMY_RAZEM_002.jpg

owocowe_jezyki_001.jpgowocowe_jezyki_002.jpg

Dzien_chlopaka_001.jpgDzien_chlopaka_002.jpg