Wolontariat

Szkolna zbiórka zniczy i sprzątanie opuszczonych grobów

 

       

    Wyrazem naszej pamięci o tych, którzy odeszli, są zadbane groby i płonące znicze. Niestety jest bardzo dużo mogił opuszczonych, bezimiennych i zaniedbanych, na których nie ma już  komu położyć kwiatów czy zapalić lampki.

    Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza pragną podziękować uczniom, rodzicom i nauczycielom naszej szkoły zaangażowanym w zbiórkę zniczy. W przeciągu trzech tygodni  udało nam się zebrać bardzo dużą liczbę zniczy. Zebrane znicze zostały zapalone na Cmentarzu w na Golęcinie.


Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki.

Opiekunowie SKW 

belka_prosta.png

 Sobotni wolontariat gospodarczy u Sióstr Misjonarek Miłości…

 

     Od miesiąca chętni wolontariusze przychodzą w soboty w godzinach od 9.30 do 11.00 pomagać. Co tydzień przychodzi około dziesięciu osób. Wykonujemy różne zadanie np.: układanie ciuchów, mycie okien, sprzątanie podwórka, grabienie liści. Praca w jako wolontariusz to trening samodyscypliny i wytrwałości. Wyrwanie z codziennej rutyny. Uczy pracy w zespole i pracy nad sobą. Uczy jak lepiej kochać i żyć. Daje szansę odkryć, że jest inny świat...

#WolontariatWzmacnia

 

Przemysław Landowski- opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

 

belka_prosta.png

 

 

 

    24 października odbyły się warsztaty dla nowo wybranego Samorządu Uczniowskiego na temat „Samorząd Uczniowski i efektywny zespół”. Poprowadziła je pani Agata Lewandowska z SEKTORA3. Uczniowie podczas warsztatów mieli możliwość poznania różnych technik komunikowania się, podejmowania decyzji, pracy w zespole. Temu spotkaniu towarzyszyła dobra zabawa i miła atmosfera.

Przemysław Landowski- opiekun Samorządu Uczniowskiego

 

belka_prosta.png

 

 

 

    Podczas już kolejenj Szybkiej Radki z Wolontariatem mogliśmy poznać wolontariuszy reprezentujących różne formy wolontariatu:  Asię ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie, Magdę i Kai z Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Pawłowa z "Wesołej Chatki" Pana Kazimierza z PCK, Paulinię z Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, Anetę ze Szlachetnej Paczki i Dorotę z Akademii Przyszłości, Asię z Otwartych Klatek, Emilię z Programu Starszy Brat Starsza Siostra, Szymona z Pierwszej Pomocy w Lekcjach, Marikę - wolontariuszce w programie Europejski Korpus Solidarności.

Było fantastycznie, wesoło i inspirująco!

 

Przemysław Landowski – opiekun Szkołą Koła Wolontariatu