Listopad


 
„Na dworze plucha”
Zakodowana jesień
 kodowanie_dzieci.jpg 

To już drugi miesiąc naszej wspólnej zabawy z kodowaniem.

Pogoda za oknem zdecydowanie oznajmia nam, że jesień w pełni, dlatego w listopadzie zaproponowaliśmy kodowanie z jesienią w tle.

Deszcz za oknem, a my rozgrzewamy się jesiennym kodowaniem. To nasz sposób na poprawę humoru w pochmurne, szare dni.
kodowanie_liscie.jpg
Dyktanda graficzne, kodowanie i odkodowywanie jesiennych obrazków według podanych współrzędnych, wyrazów, haseł i działań matematycznych, gry i zabawy logiczne, wymyślanie i odczytywanie instrukcji lub przepisów, tworzenie kodów zgodnie z podanymi warunkami, jesienne sudoku – tym uczniowie klas 1-3 zajmowali się w listopadzie.
Dzięki "kodowankom" przemycaliśmy wiedzę i umiejętności, które przydadzą się dzieciom w nauce matematyki (punkty w układzie współrzędnym, prawidłowe korzystanie z przyborów takich jak linijka).

Zadania te mają sprawiać dzieciom radość, satysfakcję i poczucie odniesionego sukcesu. Mają być formą rozrywki i przyjemnie spędzonym czasem.

Warto postawić na zabawy logiczne i gry, które mogą stanowić dobry trening umysłu - rozwijają nie tylko spostrzegawczość i pamięć, ale przede wszystkim logiczne myślenie. Taką gimnastykę staramy się wprowadzać już w edukacji wczesnoszkolnej.

Zakodowane zadania było dla dzieci ogromnym wyzwaniem, z którymi radziły sobie świetnie. Z ogromnym zaangażowaniem wykonywały wszystkie powierzone im zadania na każdym poziomie, aby wziąć udział w losowaniu i uzyskać tytuł MISTRZA LISTOPADA.
kodowanie_liscie.jpg
 
kodowanie_listopad.jpg

………………………………………………………………………………………………………………………………………
A w grudniu?
ZAPRASZAMY NA ŚWIĄTECZNE KODOWANIE!
kodowanie_face.jpg
I CZEKAMY NA KOLEJNYCH MISTRZÓW!

………………………………………………………………………………………………………………………………………