Mały wolontariusz

z uczniem zdolnym

maly_wolontariusz.png

Drogi rodzicu !!!

Program „Mały Wolontariusz” został opracowany dla uczniów zdolnych w obszarze kompetencji emocjonalno- społecznych, którzy świadomie i dobrowolnie dołączą do Szkolnego Koła Wolontariatu. Program ten ma za zadanie wprowadzić uczniów w świat działań o charakterze społecznym i obywatelskim, będąc jednocześnie dostosowanym do ich możliwości.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w wolontariacie serdecznie zapraszam na pierwsze zajęcia wraz z opiekunem (celem podpisania zgody) w poniedziałek 17.09.2018r. o godzinie 16:35 do gabinetu pedagoga szkolnego moduł nr 13.

Przykładowe działania zaplanowane na rok szkolny 2018/2019

- Zaangażowanie się w przygotowania i organizację akcji charytatywnej „Spotkania rodzinne i nie tylko…”.

- Przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z SP nr 7.

- Zbiórka produktów spożywczych dla zwierząt  „Dzika Ostoja”.

- Udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Seniora.

- Udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” połączona ze zbiórką książek dla pacjentów oddziału pediatrii PSK1.

Agnieszka Głowacka – pedagog szkolny