Warsztaty w Szkole Podstawowej w Radowie Małym

W październiku uczniowie klas II a i II b pojechali na wycieczkę autokarową do Radowa Małego. Uczestniczyli tam w szkole podstawowej w warsztatach kulinarnych i plastycznych. Podzieleni na klasy uczniowie piekli bułeczki drożdżowe i wykonywali dżem owocowy - jabłkowo - pomarańczowy. Utrwalali przy tym pojęcia matematyczne typu gram, dekagram, dodawali i ujmowali produkty ważąc je na wadze. W tym czasie druga klasa uczestniczyła w warsztatach plastycznych. Uczniowie metodą decupage wykonywali z płyty pilśniowej zakładki do książek. Potem klasy zamieniały się miejscami. Te dzieci, które piekły bułeczki robiły zakładki, a te co zakładki – bułeczki.

Wszystkim bardzo się podobało, a cieplutkie bułeczki nie przez wszystkie dzieci zostały dowiezione do domu.

Iwona Poślińska