Konkurs „Legendy Pomorza”

Wojewódzki Konkurs Czytelniczy

wojewoda_logo.png        SP7_logo_blue.jpg      Patronat_prezydenta_Szczecin.jpg

„Legendy Pomorza”

Szkoła Podstawowa nr 7 w Szczecinie serdecznie zaprasza trzyosobowe drużyny uczniów z klas III do udziału w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym „Legendy Pomorza”.

Konkurs objęty jest patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Szczecin i Muzeum Narodowego.

CELE KONKURSU:

• poznawanie legend regionalnych,
  • zapoznanie z dziedzictwem kulturowym i historycznym,
  • wprowadzenie w świat wartości, kultury i tradycji regionu,
  • kształtowanie właściwych postaw w relacjach rówieśniczych
    i społecznych,
  • kształtowanie nawyku dbałości i szacunku dla dóbr kulturowych,
  • pobudzanie fantazji i wyobraźni uczniów,
  • sprawdzenie stopnia znajomości podanych legend,
  • kształtowanie gustów czytelniczych,
  • kształtowanie zasad zdrowego współzawodnictwa poprzez zabawę,
  • uaktywnienie uczniów poprzez udział w konkursach,
  • integrowanie środowiska międzyszkolnego.

REGULAMIN KONKURSU:

1. Konkurs jest kierowany do uczniów klas III szkół podstawowych miasta Szczecina oraz województwa zachodniopomorskiego.
  2. Szkoła zgłasza po jednej drużynie składającej się z trzech uczniów.
  3. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie.
  4. Konkurs składać się będzie z zadań, związanych z treścią wybranych wcześniej przez organizatorów pozycji.
  5. Dane uczestników konkursu będą przetwarzane przez organizatora. Są zbierane do celów związanych z organizacją i przeprowadzeniem konkursu, w szczególności w celu publikacji listy laureatów konkursu.
  6. Organizator zastrzega sobie prawo do nie udostępnienia do użytku zewnętrznego materiałów wykorzystanych podczas przebiegu konkursu.
  7. Jury składające się z nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej wyłoni zwycięską drużynę.
  8. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe, a wszystkim uczestnikom konkursu zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy.

LEGENDY OBOWIĄZUJĄCE W KONKURSIE

Janusz Leszek Jurkiewicz „Legendy Pomorza Szczecińskiego”

• „Biały łabędź”
  • „Upiór z młyna”
  • „Stopy bamberskiego biskupa”
  • „O mieszczce w kamień zamienionej”
  •  „Niefortunna wyprawa do krypty”
  • „Portret Sydonii”
  • „Latarnia morska w Trzebiatowie”
  • „Pojednani małżonkowie”

MIEJSCE I TERMIN KONKURSU:

Konkurs odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 7 im. Heleny Raszki przy ul. Złotowskiej 86 w Szczecinie o godz. 14.00 w auli szkoły.

Uczestników konkursu i ich opiekunów prosimy o punktualne przybycie. Uczestnicy, którzy nie dotrą na czas, stracą możliwość wzięcia udziału w konkursie.

Zgłoszenia prosimy kierować drogą mailową do dnia 31 marca 2019r. na adres email: sekretariat@sp7.szczecin.pl wg wzoru poniższej karty zgłoszenia.

Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone emailem przez organizatora konkursu w ciągu trzech dni.

Brak potwierdzenia jest jednoznaczny z brakiem otrzymania zgłoszenia.

Organizatorzy:

Iwona Poślińska