Mamy Problem!!!

Jak co roku tak i w tym roku szkolnym pojawiły się u dzieci wszy włosowe.

Zatem prosimy o systematyczne i dokładne sprawdzanie włosów swoich dzieci, najlepiej co drugi dzień. Dziewczynki z długimi włosami w szkole muszą mieć włosy związane w kitkę lub warkocze.

Prosimy o zgłaszanie do pielęgniarki szkolnej gdy zaistnieje problem

Prosimy o zastosowanie okresu kwarantanny dziecka – czyli pozostawienie go w domu i dokładne czyszczenie włosów (ok. 2-3 dni).

W aptekach dostępne są preparaty usuwające wszy jak i odstraszające;

• Hedrin - przeciw wszawicy
  • Pipi Nitolic 100 - zestaw rodzinny
  • Sora - płyn
  • Nyda - preparat zwalczający wszy i gnidy
  • Cicho wSza - gumki do włosów
  • Dalacet - płyn

Po więcej informacji można dzwonic do pielęgniarki szkolnej: Anny Brudeckiej tel. 661-355-105

Odsyłamy też na strone Powiatowa Stacji Sanitarno–pidemiologicznej, zakładka profilaktyka i zwalczanie wszawicy i świerzbu.

Pielęgniarka Szkolna