„Spotkania Rodzinne i nie tylko”

Drodzy Rodzice,


Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia czynnego udziały w listopadowej Imprezie kulturalno – charytatywnej pn. „Spotkania Rodzinne i nie tylko” organizowanej w naszej szkole przez Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.


Impreza ma charakter cykliczny i będzie organizowana już po raz 19. W tym roku odbędzie się 16 listopada, w sobotę w godzinach od 17.00 – 19.00.


Celem imprezy jest nie tylko integracja lokalnej społeczności, Dzieci i Rodziców, ale także uwrażliwienie na potrzeby innych i nauka pomocy w rozmaity sposób. Cały dochód z niej przeznaczony jest na rozmaitą pomoc materialną dla rodzin uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.


Krótko o imprezie…

Podczas jej trwania w auli odbędzie się aukcja prac dzieci oraz innych atrakcyjnych przedmiotów, a do każdej z licytowanych rzeczy dołączona będzie niespodzianka od naszych sponsorów.


Ponadto na scenie zobaczyć można będzie występy naszych uczniów, w galerii do kupienia będą prace plastyczne, organizujemy kiermasz ciast i zdrowej żywności, kiermasz zabawek i książek używanych, a także inne atrakcje. Za zakup cegiełki na cel charytatywny można otrzymać będzie drobną niespodziankę od sponsorów.


Czego potrzebujemy? Jak można się włączyć w organizację tego dnia?


Prosimy by:

Każda klasa podarowała choć 1 ciasto na kiermasz ciast i 1 ramę do oprawienia prac przeznaczonych na aukcję (rama drewniana lub metalowa formatu A3).


Jeśli Państwa pociecha chciałaby wykonać prace plastyczne na aukcję lub kiermasz – cudownie! Proszę przekazać poprzez wychowawcę lub bezpośrednio do mnie – sala 32.


Zbieramy: używane zabawki, które „wyrosły już z dzieci” ;) w dobrym stanie oraz przeczytane książki również w dobrym stanie (na kiermasz zabawek i książek). Książki i zabawki można przekazać poprzez wychowawcę klasy. Kwiaty doniczkowe – w ramach akcji „Podziel się kwiatem” można przynieść kwiaty, których mamy za dużo, a które trafią w inne dobre ręce i będą ozdobą nowego pomieszczenia.

 

Potrzebne będą także rozmaite gadżety reklamowe – kubki, smycze, długopisy, koszulki lub inne rzeczy.


Jeśli wśród Państwa znajdzie się ktoś, kto mógłby ufundować inne nagrody lub w jakikolwiek sposób chciałby wesprzeć akcję pomocy – prosimy o kontakt. Szukamy sponsorów także wśród naszych Rodziców (w zamian reklamujemy firmę np. umożliwiamy zawieszenie bajeru reklamowego) W poprzednich latach były to np. vouchery na usługi, wejścia, bilety do kina itp.

 

W minionym roku dochód z imprezy pozwolił na udzielenie wsparcia ponad 30 dzieci i ich rodzinom.


W tym roku oprócz działań charytatywnych mocniej niż dotychczas kładziemy nacisk na ekologię i recykling, dlatego też podczas imprezy będzie można nabyć wielorazowe woreczki na zakupy, zjeść ciasto podane na ekologicznych i bezpiecznych dla środowiska talerzykach. Będzie też sporo zieleni, bo w listopadzie bardzo nam jej brakuje J W tym miejscu zapraszam raz jeszcze do konkursu „Las w słoiku” – szczegóły są już na stronie naszej szkoły.


Liczymy na pomoc w organizacji również w tym roku. Do zobaczenia!


Katarzyna Jurkowska

Opiekunka Szkolnego Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci