„Enola Holmes” - recenzja filmu

„Enola Holmes” to film z 2020 roku dostępny na platformie Netflix. Dziewczyna została wychowana przez samotną matkę i niewiele wie o życiu poza domem. Sherlock Holmes, najsłynniejszy detektyw jest bratem Enoli. To w jego ślady podąża nastolatka. Gdy matka dziewczyny w dzień jej urodzin zostawia ją bez pożegnania, Enola postanowiła ją odszukać. Drugi starszy brat Enoli – Mycroft stara się wysłać nastolatkę do szkoły z internatem, lecz ona stawia na swoim i nie popiera planu brata. Bohaterka rozpoczyna wędrówkę, napotykając na swojej drodze pewną przeszkodę jaką jest młody markiz. Enola na początku nie przepada za chłopakiem i nie zamierza mu w żaden sposób pomóc. W pewnym momencie jej plany się krzyżują, ponieważ ratując chłopaka,  jej plan się komplikuje. Film niesamowicie wciąga ze względu na ciągłe akcje oraz świetnie napisaną historię. Serdecznie wszystkim go polecam zwłaszcza miłośnikom przygód Sherlocka Holmsa.

recenzje_enola_holmes_logo.jpg
Julia Pilawska 8e