Bal Wszystkich Świętych

Tuż przed Uroczystością Wszystkich Świętych-30 października w naszej szkole odbył się bal. Nie był to zwykły bal, ale Bal Wszystkich Świętych.

Zorganizowali go i poprowadzili katecheci i nauczyciele naszej szkoły. Zabawa rozpoczęła się o g. 16.00 na sali gimnastycznej modlitwą i prośbą o wstawiennictwo naszych świętych przyjaciół. W tym roku dzięki uprzejmości Pana P. Landowskiego dzieci miały możliwość obejrzenia i dotknięcia relikwii św. Matki Teresy z Kalkuty oraz św. Jana Pawła II. Jak na bal przystało zabawa rozpoczęła się od tradycyjnego Poloneza. Potem były konkursy z nagrodami i tańce integracyjne. Na sali bawiły się  zastępy aniołów i archaniołów. Byli też święci biskupi i papieże. Wśród świętych mężczyzn wyróżniali się: św. Albert , Kazimierz, Franciszek, Józef, Piotr i wielu innych. Spośród świętych kobiet można było spotkać: św. Maryje, Jadwigę, Teresę, Weronikę, Zuzannę (…)

Około stu „świętych” - pięknie przebranych uczniów śpiewało „Taki duży, taki mały może świętym być”. Dzieci wraz z  katechetami i wolontariuszami (uczniami ze szkoły na ul. Wojciechowskiego) tańczyły  przy dźwiękach muzyki chrześcijańskiej,  a pod koniec uczestniczyły w wyborze króla i królowej balu.

Na koniec podziękowaliśmy Bogu i rodzicom za wspólnie spędzoną zabawę.

To  już czwarty taki bal w naszej szkole. Jako katecheci chcemy organizować
Bal Wszystkich Świętych każdego roku, by uwielbiać Boga i zaszczepiać w młodym pokoleniu pozytywne wartości i przesłania, jakie mają nam do przekazania święci.

Szczególne podziękowanie kierujemy do Państwa Czerwińskich za udostępnienie nagłośnienia i kul disco.