Bal Wszystkich Świętych

Bal Wszystkich Świętych w SP 7

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych w dniu 28  października w naszej szkole odbył się bal. Nie był to zwykły bal, ale Bal Wszystkich Świętych. Zorganizowali go i poprowadzili katecheci naszej szkoły.
Zabawa rozpoczęła się o 16.45 modlitwą i prośbą o wstawiennictwo naszych świętych przyjaciół. I tak na sali zebrał się cały zastęp aniołów i archaniołów. Byli też święci biskupi i papieże. Wśród świętych mężczyzn wyróżniali się: św. Florian, Franciszek, Michał Kozal, Piotr, Jan Paweł II i wielu innych. Spośród świętych kobiet można było spotkać: bł. Matkę Teresę z Kalkuty (katechetka Jola), św. Maryje, Jadwigę, Teresę, Weronikę, Zuzannę i inne.
Ponad stu  „świętych” - pięknie przebranych uczniów zaśpiewało „Taki duży, taki mały może świętym być”. Dzieci wraz z księdzem Tomaszem i katechetami bawiły się przy dźwiękach muzyki chrześcijańskiej, brały udział w konkursach oraz wyborze króla i królowej balu. Królem Balu został św. Florian a królową (a jakże inaczej) św. Jadwiga Królowa. Miały też okazję częstować się słodkościami i napojami, które były na stolikach. Na szczególne podziękowania zasłużyła mama dwójki uczniów, która zadbała o to, aby nasi „święci” nie odwodnili się.
Na koniec podziękowaliśmy Bogu i rodzicom za wspólnie spędzoną zabawę.
To już trzeci taki bal w naszej szkole. Jako katecheci chcemy organizować taki bal każdego roku, by uwielbiać Boga i zaszczepiać w młodym pokoleniu pozytywne wartości i przesłania, jakie mają nam do przekazania święci.

KATECHECI SP 7