Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej kojarzy się zazwyczaj z apelem i ubranymi na galowo uczniami, ale nie w siódemceJ W tym roku świętowaliśmy 15 października, było wesoło i kolorowo.

Szkolne koło Melpomena na deskach prowadzone przez p. Annę Kuberę i Edytę Jaz we współpracy ze szkolnym chórem pod kierownictwem p. Moniki Janerki – Miszczuk, przygotowało przedstawienie z okazji dnia nauczyciela. A że w teatrze obok efektów dynamicznych ważne bywają także elementy statyczne to o wykonanie dekoracji do owego przedstawienia poprosiliśmy p. Wojciecha Biernawskiego.

W szeregi naszego koła przyjęliśmy kilku zdolnych czwartoklasistów, którzy mieli okazję pokazać swoje możliwości. Starsi koledzy byli pod wrażeniem ich umiejętności i odwagi.

Odchodząc nieco od konwencjonalnego apelu, nasi aktorzy wcielili się nie tylko w postaci niegrzecznych uczniów, ale przede wszystkim nauczycieli, pokazując ich pracę z lekkim przymrużeniem oka. Fragmenty z tego wydarzenia w naszej fotorelacji.