EDUKACJA INSPIRACJA

-  finał drugiej edycji programu

W dniach 25 i 26 kwietnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w IX Festiwalu Szkoły z Klasą.

Na spotkanie przyjechało blisko 100 nauczycieli i uczniów z całej Polski i zawładnęło Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie.

Pierwszego dnia odbyły się targi projektowe. Po krótkim przywitaniu ze strony organizatorów udaliśmy na swoje stanowisko, gdzie prezentowaliśmy swoje działania w obszarze – samodzielność. Mogliśmy również zobaczyć jak inne szkoły się zaprezentowały. Było to dla nas bardzo inspirujące.

W kolejnym dniu  zdobywaliśmy nową wiedzę i umiejętności na warsztatach. Poznaliśmy metodę design thinking, którą następnie wykorzystaliśmy do projektowania i budowania superprzedmiotów – super szkolnej ławki, krzesła, tablicy, plecaka i szafki. W tym samym czasie nauczyciele przechodzili przez warsztaty z cyberbezpieczeństwa.

Patrycja Waroczyk z klasy 8c