Festyn-Zebrane fundusze

Fundusze zebrane podczas

Imprezy kulturalno – charytatywnej

pn. „Spotkania Rodzinne i nie tylko” przeznaczone będą na wsparcie podopiecznych

Szkolnego Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

logo.jpg

W dniu 19.11.2016r. odbyła się impreza kulturalno-charytatywna organizowana przez Szkolne Koło TPD przy SP7.

Dzięki współpracy nauczycieli SP7, Rady Rodziców przy naszej szkole, Rady Osiedla Warszewo, a także naszych Uczniów oraz sponsorów udało się pozyskać następujące środki:

1. Cegiełki                                       - 1353,50zł
  2. Licytacje                                     - 2930zł
  3. Ciasta                                           - 1070,77zł
  4. Galeria prac plastycznych    - 677zł
  5. Smalec + Napoje                     - 341zł
  6. Soki z wyciskarki                      - 243zł
  7. Harcerze                                     - 118,50zł
  8. Kiermasz książek „Moliki”   - 138zł
  9. Przedszkole „Pozytywka”   - 150,84zł
  10. Kawa i herbata                         - 27zł
  11. Wata cukrowa                          - 50zł
  12. Zamek dmuchany                   - 235zł

Razem uzyskano kwotę:              7334,61zł

Środki pozyskane podczas festynu rodzinnego  z  10 września to  2535,52zł

Dziękujemy !

Nasze koło działa już ponad 16 lat. Głównym celem jest pomoc materialna i wsparcie rodzin potrzebujących w różnej formie. Nasi podopieczni to uczniowie i ich rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Współpracując z pedagogiem szkolnym i wychowawcami klas corocznie wyłaniamy spośród naszych uczniów tych, którym staramy się pomagać. Na czym konkretnie nasza pomoc polega? Najczęściej jest to finansowanie lub dofinansowanie wycieczek, zielonych szkół bądź półkolonii dla dzieci, ale pomagamy także w zakupie podręczników i przyborów szkolnych. Co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia organizujemy w szkole akcję „Dzieci dzieciom” polegającą na zbieraniu żywności i środków chemicznych do paczek świątecznych dla dzieci rodzin ubogich. Uczniowie wszystkich klas w miarę możliwości przynoszą do szkoły różne produkty.

Naszą największą akcją charytatywną jest niewątpliwie organizowana corocznie impreza kulturalno – charytatywna pod nazwą „Spotkania rodzinne i nie tylko…” Tegoroczna impreza objęta została Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza i Mecenatem Miasta Szczecin, patronatem medialnym objęło imprezę Radio Szczecin.

Jak co roku wśród atrakcji znalazły się zajęcia plastyczne dla dzieci, kiermasz ciast i soków wyciskanych, dorośli mogli skosztować naszej kawy. Rozprowadzane były cegiełki na cel charytatywny wraz z dołączonym upominkiem od sponsorów. Klub Czytających Rodzin „Moliki” włączył się do naszych działań poprzez zorganizowanie stoiska z kiermaszem książki używanej. Niewątpliwie największe emocje pojawiały się na auli, gdzie występy naszych młodych artystów przeplatały się z licytacjami prac plastycznych uczniów naszej szkoły. W tym roku dodatkowo na licytację wystawiony został złoty medal Mistrzostw Polski 2015/2016 zdobyty przez Zawodniczki Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police oraz koszulka z ich podpisami. Wylicytowana przez Pana Prezydenta Piotra Krzystka koszulka trafiła w prezencie do naszej szkoły – będzie ją można zobaczyć w korytarzu przed salą gimnastyczną.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom, bez których trudno byłoby zorganizować takie spotkanie. Jesteśmy też wdzięczni licznym sponsorom, którymi w tym roku byli:

Prezydent Miasta Szczecin

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego

Rada Osiedla Warszewo

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 7

Ks. Proboszcz Wiesław Kruczyński

Przedszkole Stonoga

Przedszkole Montessori „Pod Aniołami”

Punkt przedszkolny „Pozytywka”

Radio Szczecin

Radio Złote Przeboje

Kino Helios

Klub Piłki Siatkowej CHEMIK POLICE S.A.

Global English

Bene Sport