II edycja „Wspólnie zmieniamy Naszą Szkołę“

Po raz kolejny uczniowie SP 7 udowodnili, że „chcieć to móc“! W roku szkolnym 2017/2018 klasy 5b oraz 5d włączyły się w realizację projektu edukacyjnego „Mały Książę“, który polegał na opracowaniu przedstwienia teatralnego na podstawie tekstu Antoine‘a de Saint-Exupéry‘ego, wykonaniu sceografii, plakatów, afiszy, kostiumów i wystawieniu trzyaktowego dzieła na scenie. Projekt odznaczał się intedysyplinarnością i włączył do działań nie tylko język polski, ale również plastykę, technikę, zajęcia komputerowe, muzykę, zajęcia z wychowawcą i moc współpracy z rodziacami i absolwentami. Po pół roku strań 8 maja 2018 r. obie klasy wystawiły „Małego Księcia“ na deskach auli SP 7. Każda z klas prezentowała się dwukrotnie – przedstwienia przedpołudniowe dedykowane były uczniom i kadrze pedagogicznej, popołudniowe rodzinom.

W ramach akcji „Wspólnie zmieniamy Naszą Szkołę“ uczniowie sprzedawali bilety na przedstwienie i  zbierali fundusze, za które zakupiliśmy tzw.“umilacze przerw“, czyli gry stolikowe, sznury, gumy do skakania, miękkie piłki, kilka zestawów kart. Wszytsko za łączną kwotę 641,50 zł!! Wszystko, podzielone na trzy kosze zabaw, zostało przekazane Samorządowi Szkolnemu, który opracuje zasady korzystania i umożliwi Wam jeszcze ciekawsze spędzanie długich przerw.

Ze swojej strony jeszcze raz dziękuję uczniom, rodzicom, naszemu absolewntowi Kacprowi Kuczerze, kołu plastycznemu p. Wojtka Biernawskiego oraz wszytskim zaangażowanym w projekt nauczycielom. Zwracając się do moich fantastycznych uczniów z obecnych już klas  6b i 6d: „Jesteście wielcy!!“ a uczenie Was to niesamowita przyjemność.

W załączniku przedstwienie w wykonaniu klasy 5b – niestety nie dotarło do mnie nagranie drugiej klasy.

Pozdrawiam i do zobaczenia wkrótce!! Joanna Kaczmarek