Jasne Błonia

12 marca 2019r. na Jasnych Błoniach podczas podsumowania III międzyszkolnego konkursu na hasło chroniące szczecińskie krokusy wręczono nagrody dla 10 najzdolniejszych młodych autorów. Konkurs współfinansowali Urząd Miasta Szczecin i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Organizatorem była Szkołą Podstawowa nr 48 w Szczecinie. Na konkurs wpłynęło 101 prac. Wyróżniono 10, a wśród nich hasło ucznia naszej szkoły – Adama Jędrzejczyka z klasy 5h.

Adasiowi serdecznie gratulujemy dobrego pomysłu, bo hasło miało być krótkie i w jasny sposób komunikować o potrzebie ochrony naszych krokusów. Jest nam tym milej, że na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 takich krokusów powinniśmy mieć kilka tysięcy! I teraz wszyscy czekamy, aż wychylą swoje piękne płatki z trawników okalających budynek szkoły.

Tą drogą serdecznie do Was wszystkich apelujemy, Rodzice i Uczniowie nie depczcie naszych szkolnych trawników, bo zupełnie niechcący depczecie krokusy! W pierwszym dniu wiosny dyrektor szkoły wspólnie z Adamem wbiła pamiątkową tabliczkę z hasłem ułożonym przez Adama, aby wszystkim zakomunikować, że u nas też są krokusy i będziemy o nie dbać.