Klub Czytających Rodzin 0a

Kilka lat temu powstał w naszej szkole Klub Czytających Rodzin „Moliki”. Zapraszamy do korzystania z propozycji klubu zamieszczanych na blogu: http://molikisp7.blogspot.com/. Klub animuje wspaniała mama naszych uczniów, p. Sylwia Osowska, która we współpracy z nauczycielami promuje edukację czytelniczą. Pomysłów oraz zapału do działań nie brakuje i w naszej grupie. Od samego początku nasi „zerówkowi” rodzice fantastycznie angażują się w „wychowanie przez czytanie”. Spotkania odbywają się w szkolnej sali podczas zajęć. Rodzice przychodzą aby przeczytać fragment wybranej książki, a w zamian za czytanie mogą pozostać na zajęciach otwartych. Dzięki temu mają możliwość nie tylko po prostu przeczytać, ale i włączyć się w szereg działań edukacyjnych, a przy okazji „podpatrzeć” swoje dziecko w grupie rówieśniczej. Na swoim koncie czytelniczym mamy już kilkanaście pozycji przeczytanych od deski do deski. Jednak największym przyjacielem, który towarzyszy nam od samego początku działalności klubu jest Piaskowy Wilk, bohater książek szwedzkiej pisarki Asy Lind.

Joanna Stasiak