Koncert rewelacja!

Nieoczekiwany prezent na Dzień Nauczyciela

14.10 w sali gimnastycznej SP 7 wystapiła Orkiestra Dęta Policji Niemieckiej Landu Brandenburgii.

Muzycy – cywilni pracownicy policji – dali w sumie dwa koncerty, dla młodszych i starszych klas. Okazały się wspaniałą lekcją muzyki i muzykowania. Utwory, głównie standarty ze znanych filmów i kreskówek, przedzielone były prezentacjami wszystkich instrumentów: od fletu piccolo po saksofony, gitary i perkusję. Uczniowie mogli dowiedzieć się, z czego są zbudowane i jak brzmią, przyjrzeć się prawie każdemu  z bliska, a te większe  takie jak tuba i waltornia lądowały nawet przez chwilę na ich głowach.

Widownię porwała nie tylko mistrzowsko wykonywana muzyka, ale również charyzma dyrygenta, który w pewnym momencie przekazał batutę zaskoczonemu uczniowi. Już wkrótce pojawiła się  kolejka chętnych do dyrygowania. Co ciekawe, wszystkim szło to świetnie…. orchestra tylko przyspieszała lub zwalniała zgodnie z zaleceniami młodych wirtuozów. Później  było jeszcze wspólne śpiewanie i granie na małych instumentach perkusyjnych, a na zakończenie muzycy rozeszli się po sali, nie przerywając gry.

Było to spotkanie z prawdziwie żywą muzyką, przyjęte gromkimi brawami, i jak sie okazało, wspaniały prezent na Dzień Edukacji Narodowej.

G.Depta