Molikowe spotkania

.... W  SZKOLNEJ  BIBLIOTECE

W dniach 15-18 listopada odbyły się w bibliotece naszej szkoły zajęcia czytelnicze dla klas drugich, które poprowadziła pani Sylwia Osowska – koordynatorka akcji Mądra szkoła czyta dzieciom i osoba prowadząca Klub Czytających rodzin „Moliki” przy SP7. Zajęcia miały związek    z organizowaną w tym czasie w szkole akcją pomocy zwierzętom.

Pani Sylwia przeprowadziła z dziećmi rozmowę o tym, jak należy opiekować się pieskami  i jakie obowiązki spoczywają na właścicielach. Następnie odczytane zostały fragmenty różnych opowieści dostępnych w naszej bibliotece, m.in.: „Pięciopsiaczki”, „Dżok – legenda o psiej wierności”, „Łatka – niechciany szczeniaczek”. Podstawą rozmów była książka Renaty Piątkowskiej  „Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie”. Dzieci słuchały w dużym zainteresowaniem. Chętnie odpowiadały na zadane do usłyszanego tekstu pytania. Miały też okazję poznać inne tytuły książek dostępne w wypożyczalni.

Pod koniec zajęć uczniowie pod kierunkiem Pani Sylwii  wykonali samodzielnie pieski z papieru. Atrakcją okazało się również dla nich kolorowanie bardzo dłuuugiego jamnika. W sumie w naszych spotkaniach wzięło udział 190 dzieci.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z listopadowych spotkań w szkolnej bibliotece.

Anna Tytonik