Nowoczesny Patriotyzm

 

11-listopada_patriotyzm.png


    Warto poczytać jak dzisiaj młodzież rozumie patriotyzm. Kika myśli i prac wykonanych przez naszych uczniów z okazji 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości.

Przemysław Landowski

 

 

    Patriotyzm bardzo zmienił się od czasów II wojny światowej. W tamtych czasach patriotyzm pokazywało się poprzez walkę o kraj i oddawanie życia za niego. Dzisiaj wygląda to nieco inaczej , ponieważ czasy wojen ustały i na świecie zapanował pokój. Patriotyzm w naszym kraju pełni bardzo ważną funkcję. Dzięki niemu ,tak naprawdę nasz kraj jeszcze istnieje i się dobrze rozwija. Moim zdaniem najważniejszą rzeczą w byciu patriotą jest nauka i pamięć o polskich bohaterach. Drugim , lecz równie ważnym czynnikiem jest kupowanie polskich produktów , gdyż wspiera to polską gospodarkę i polskich przedsiębiorców. Należy pamiętać,że jeśli ukończyło się 18 lat to wręcz trzeba korzystać z danego nam prawa wyborczego i zainteresować się sytuacją w kraju. Należy też szanować prawo oraz być dobrym człowiekiem i pamiętać, że my Polacy jesteśmy jedną wielką rodziną. Podsumowując. W dzisiejszych czasach równie istotne jest bycie patriotą , tak jak kiedyś. Musimy pamiętać , że Jako Polacy jesteśmy braćmi i musimy siebie wspierać nawzajem.

 Maciej Sobieski, Michał Śniady, Chrystian Bartos 8D

 

 

    PATRIOTYZM W NASZYCH CZASACH: Patriota szanuje swój kraj oraz symbole narodowe(np. Godło, Hymn oraz Flaga), nie wstydzi się swojego pochodzenia, bierze czynny udział w wyborach (twój głos może mieć duże znaczenie), patriota nie powinien zapominać o czynach przodków, wierzy w swój kraj (dzięki temu Polacy wiele razy zwyciężyli), poświęca się dla ojczyzny,gdy jest taka potrzeba.

Kinga Biernawska, Nina Kseniak, Maja Papiashvili 8D


11-listopada_wos_1.png

belka_prosta.png

11-listopada_adrianna_kazimierczak_8D.png

belka_prosta.png

11-listopada_Bez_nazwy_1.png

belka_prosta.png

11-listopada_plakat_2.jpg

 

belka_prosta.png

11-listopada_Lena_Drg.png

belka_prosta.png

11-listopada_124752175_396459895095906_5718391090295814868_o.jpg

belka_prosta.png

11-listopada_Marianna__elazowska_8a.png

belka_prosta.png

11-listopada_Marianna_elazowska_8a_2.png

belka_prosta.png

11-listopada_Marianna_elazowska_8a.png

belka_prosta.png

11-listopada_wos.pngbelka_prosta.png