Ogródek Warzywny

Uroczyste otwarcie szkolnego ogródka

17 czerwca naszą szkołę odwiedził wiceprezydent miasta Szczecina – Pan Krzysztof Soska. Dokonał on uroczystego otwarcia ogródka warzywno – kwiatowego założonego przez klasy edukacji wczesnoszkolnej przy wsparciu firmy Marwit. Oprócz Pana prezydenta uroczystego przecięcia wstęgi dokonał pan Maciej (bez którego pomocy ogródek by nie powstał) oraz z ramienia dzieci klas młodszych uczennica klasy II B Agata Przybylska, która w imieniu klas I – III przywitała też Pana Prezydenta.

Dzięki pracy w ogródku uczniowie obserwować mogą budowę i rozwój roślin oraz w przyjemny sposób uczyć się o ich pielęgnacji. Obok ogródka warzywnego powstała łąka, na której uczniowie będą obserwować pracę pszczół zapylających kwiaty.

Iwona Poślińska