Sprzątanie Świata

 

2222.jpg       Sprzątanie świata – Polska 2017

Praktyczna lekcja ekologii dla uczniów klasy 5e Szkoły Podstawowej nr 7 im. Heleny Raszki
w Szczecini
e odbyła się w piątek 15 września 2017 r.  W tym dniu uczniowie pod opieką nauczycielki przyrody i  rodziców wzięli udział w 24. edycji akcji Sprzątanie świata – Polska 2017, która przebiegała

w tym roku pod hasłem: „Nie ma śmieci - są surowce".  Dobrze przygotowani, zaopatrzeni w odpowiedni strój, worki, rękawice i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji  uczniowie klasy 5e sprzątali teren Lasku Arkońskiego, co zauważyła dziennikarka Pani Arleta Nalewajko z Kuriera Szczecińskiego. Napisała o nas, że byliśmy „rekordzistami piątkowego wydania Jesiennych porządków - nie tylko co do ilości zebranych śmieci, ale również swoistej wyjątkowości znalezisk”. Tu należą się dodatkowe wyjaśnienia: chłopcy z 5e znaleźli między innymi dwukomorowy zlew, który „zawędrował” do lasu, bo jego właściciel, remontując swoją kuchnię, wolał go „ukryć” w lesie niż jako złom oddać w ekoporcie.  

Pamiętając przysłowie „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał" zachęcajmy dzieci i młodzież do udziału w akcjach, których celem jest dbałość o stan naszego środowiska!     

1111.jpg                                                                           Joanna   Możdżyńska              

    nauczycielka przyrody w SP7 w Szczecinie


 

Zobacz także: http://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/jesienne-porzadki-wielka-rzecz-malych-ludzi/