TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018

„Razem zmieniamy Internet na lepsze”

W marcu uczniowie klas 1-6 wzięli udział w akcji „Tydzień bezpiecznego Internetu”. W klasach 1-3 zajęcia dotyczące cyberprzemocy przeprowadzili uczniowie klas szóstych. Były to tematyczne filmy i prezentacje poprzedzone pogadankami. Przypomniane zostały zagadnienia dotyczące zagrożeń ze świata wirtualnego i sposoby jak sobie z nimi radzić. Dzieci chętnie wzięły udział w dyskusji i odpowiadały na pytania, dotyczące głównie bezpieczeństwa w sieci, rozważnego korzystania z komunikatorów, problemu hejtu, wizerunku w sieci. Cykl spotkań dotyczących cyberprzemocy w klasach 3-6 przeprowadziła również p. S. Makowska ze Straży Miejskiej.

Na korytarzach szkolnych zawisły gazetki tematyczne przygotowane przez uczniów klas 1-6.

W akcji największą ilość punktów zdobyła klasa 3h i 6c.

W naszej szkole systematycznie poruszamy zagadnienia dotyczące cyberprzemocy. Uświadamiamy, reagujemy na sygnały, chronimy.

Organizatorki akcji:

p. Katarzyna Matraszek-Szaniawska,

p. A. Głowacka, p.Anna Rachwał, p. Anna Rózga.