Tydzień Gier i Zabaw Zapomnianych

 

     Dzieciństwo naszych rodziców, dziadków wyglądało zupełnie inaczej. Telefony i gry wideo nie były rozrywką powszechnie dostępną. Dzieci, by umilić sobie czas grały w gry, które w dzisiejszych czasach stają się zapomniane…

    „Tydzień gier i zabaw zapomnianych” to tradycja pielęgnowana w naszej szkole od lat. Uczniowie w dniach 03.-07.02.2020r, podczas przerw mogli swobodnie wypożyczać i grać w gry planszowe lub karciane. Zabawy koordynowali szkolni wolontariusze.

    Gwoździem programu była między klasowa rywalizacja w „przeciąganiu liny”. Każda klasa mogła pokazać ducha walki, który niezależnie od wyniku został nagrodzony słodką nagrodą. Walki były zacięte. Jednak po całotygodniowym wysiłku, wyłoniliśmy zwycięzcę. W kategorii klas szóstych zwyciężyła klasa 6d; Pierwsze miejsce wśród klas siódmych zdobyła klasa 7a; Walki ósmych klas zakończyły się zwycięstwem klasy 8a.

    „Tydzień gier i zabaw” miał na celu zintegrowanie uczniów naszej szkoły i pokazanie, że dzieciństwo naszych przodków było równie kolorowe. Przyjemne z pożytecznym, gdyż na pewno nikt podczas ostatniego tygodnia przed feriami się nie nudził!

 

Zuzanna Piesowicz – przewodnicząca SU


 

belka_prosta.png