„Sztauuj, trymuj i w rejs …”

Udział klasy 2b w projekcie Akademii Morskiej

„Sztauuj, trymuj i w rejs …”

akademia_morska_logo.jpg

Klasa II B po raz drugi wzięła udział w programie „Akademia Wilczków Morskich”, zorganizowanej przez Akademię Morską Szczecinie. Na warsztacie pt.: „Sztauuj, trymuj i w rejs…” nasi uczniowie poznali podstawowe rodzaje ładunków masowych i drobnicowych. Dzieci dowiedziały się, jakie są najpopularniejsze rodzaje opakowań i jaki sprzęt stosuje się do przemieszczania ładunku.

Uczniowie mogli się przekonać, jak trudną sztuką jest sztauowanie, układając i zabezpieczając samodzielnie ładunek na paletach. Z kolei w laboratorium towaroznawstwa zademonstrowano doświadczenie dotyczące trymowania ładunku sypkiego. W laboratorium dzieci zapoznawały się z różnymi towarami i obserwowały pod mikroskopem towary zanieczyszczone, a także samodzielnie przeprowadzały próby wilgotności drewna.

Po warsztatach nasi uczniowie zwiedzali bibliotekę i magazyny biblioteki, wyszukując książki zamówione przez studentów.

belka_prosta.png