XXX Goleniowska Mila Niepodległości

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w dniu 11 listopada 2018 r. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali wyjazd na XXX Goleniowską Milę Niepodległości. 40 uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinie , sportowym wysiłkiem oddała cześć ludziom, którzy poświęcili życie, abyśmy współcześnie cieszyli się wolnością. Goleniowska Mila Niepodległości jest jednym z najstarszych biegów w Polsce organizowanym dla uczczenia rocznicy odzyskania przez Polaków własnego państwa w 1918 roku.

W biegu ulicznym brało udział 2500 dzieci. Najmłodsi rywalizowali w biegu na dystansie 600m (klasa I-VI), natomiast młodzież na dystansie mili (1.609m). Na podium stanęli: Antek Kołodziej 5h, Katarzyna Leśniewska III b Gim, Olga Białogołąbek III b Gim.  W pierwszej dziesiątce uplasowali się: Michał Barszcz 5h, Marcel Maszczyk 8c. Wszyscy uczestnicy biegu po dotarciu do mety otrzymali jubileuszowe medale oraz gadżety.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy.