Zagrożenia w internecie

Korzystanie z Internetu ma swoje nieocenione zalety, ale pamiętaj, że nie jest wolne od zagrożeń.

Internet to z pewnością jeden z najważniejszych wynalazków współczesnego świata. Jednocześnie jednak warto pamiętać, że Internet niesie ze sobą wiele zagrożeń. Niejednokrotnie w mediach pojawiają się informacje o kradzieżach danych, przemocy wirtualnej i innych negatywnych zjawiskach, na które mogą być narażone osoby korzystające z Internetu. Wiele osób wychodzi z założenia, że zagrożenia ich nie dotyczą, takie podejście nie jest właściwe, ponieważ każdy z nas jest potencjalną ofiarą wirtualnych zagrożeń.

24 października 2019 roku mieliśmy zatem przyjemność przedstawić rodzicom uczniów klas 4 - 8 prezentację nt. bezpieczeństwa w sieci, zaprezentowaną przez uczennice: Amelię Kuceł z klasy 7e i Alicję Gacę z klasy 6 a. Przygotowanie i przestawienie prezentacji odbyło się pod czujnym okiem pani Katarzyny Szaniawskiej – Matraszek, nauczycielki informatyki i pani Anny Rózgi, pedagoga szkoły. Za obsługę techniczną odpowiedzialna była pani Joanna Łowicz.