Nie wyrastaj z marzeń - wyniki konkursu


 

SP7_blue_logo_logo-nie-wyrastaj-z-marzen.jpg

 

WYNIKI  X  WOJEWÓDZKIEGO  KONKURSU  NIE WYRASTAJ Z MARZEŃ

 

OPOWIADANIE
 
Klasy 3-5
miejsce
Imię i nazwisko ucznia
Tytuł pracy
klasa
szkoła
I
Jakub Abramowicz
Off - Life
4
SP 4 im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego w Kołobrzegu
II
Olivier Buszkiewicz
Magiczna Kraina
4
SP 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim
III
Malwina Mottram
Latający dom
3
SP 4 im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego w Kołobrzegu
wyróżnienie
Leon Gwizdała
Magiczna podróż w czasie
4
SP 14 w Szczecinie
wyróżnienie
Bruno Ostiak
Mój przyjaciel January
5
SP 3 im. Juliusza Słowackiego w Szczecinie
wyróżnienie
Gabriela Blachani
Kocie czary
5
SP 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Szczecinie
 
 
Klasy 6-8
miejsce
Imię i nazwisko ucznia
Tytuł pracy
klasa
szkoła
I
Kajetan Podolski
E-szkoła marzeń!
6
SP 3 im. J. Słowackiego w Szczecinie
II
Martyna Słoma
Cyberpytia
7
Zespół szkół  w Ińsku
III
Agata Terebus
Czas
7
SP 56 w Szczecinie
III
Wiktor Delekta
Nie jestem sam
6
SP Pyrzyce
wyróżnienie
Felix Lipiński
Cyfrowa pandemia
6
Sp 45 im. Jana Twardowskiego w Szczecinie
wyróżnienie
Borys Kulla
Spełnione marzenie
6
SP 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie
 
PLAKAT
 
Klasy 3-5
miejsce
Imię i nazwisko ucznia
klasa
szkoła
I
Konrad Kość
4
SP 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Szczecinie
I
Jakub Kędziak
5
SP 3 Myślibórz
II
Grzegorz Czajka
3
SP im. Ratowników Morskich w Dąbkach
II
Natalia Ciołek
4
SP 55 „Błękitna” w Szczecinie
III
Adrianna Sitek
5
SP 45 w Szczecinie
III
Mikołaj Adam Golisz
 
SP 55 „Błękitna” w Szczecinie
wyróżnienie
Anita Orzechowska
3
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I-go stopnia w Szczecinie
wyróżnienie
Dobrosława Lenart
5
SP 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Szczecinie
wyróżnienie
Wiktoria Orecka
4
SP 56 w Szczecinie
wyróżnienie
Martyna Soroka
4
SP 1 w Kamieniu Pomorskim
wyróżnienie
Nikola Figa
5
SP im. Świętego Jana Pawła II w Modlimowie
 
Klasy 6-8
miejsce
Imię i nazwisko ucznia
klasa
szkoła
I
Patryk Karawajski
7
SP 5 im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku
II
Lidia Boruch
7
SP 68 im. 12 pułku Ułanów Podolskich w Szczecinie
III
Piotr Niemcewicz
7
SP 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Szczecinie
wyróżnienie
Michalina Połowicz
8
SP im. Ziemi Świdwińskiej w Lekowie
wyróżnienie
Adriana Kurylych
7
SP 69 w Szczecinie
wyróżnienie
Liwia Strzałkowska
8
SP im. Jana Pawła II w Szczecinie
wyróżnienie
Oliwier Bindas
7
SP im. Ratowników Morskich w Dąbkach
 
 
WYNALAZEK
 
Klasy 3-5
miejsce
Imię i nazwisko ucznia
Tytuł pracy
klasa
szkoła
I
Bartosz Kuczyński
Smart human be (Ludzki człowiek)
5
SP 3 w Myśliborzu
II
Paweł Puchała
Różowe Okulary
4
SP 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Szczecinie
III
Wiktor Kamiński
Odrzutowe buty
3
SP 74 im. S. Grońskiego w Szczecinie
III
Kornel Burzyński
Bio Sieć
6
SP1 im. Bolesława Chrobrego w Szczecinie
wyróżnienie
Michał Klinowski
Robot Wielofunkcyjny MK47
4
SP 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Szczecinie
wyróżnienie
Hanna Tytonik
Ekologiczna łazienka
6
SP 3 im. J. Słowackiego w Szczecinie
 
 
 
pomorze-zachodnie-logo.jpg
kuratorium-oswiaty-w-szczecinie-logo.jpg
 
 
 
belka_prosta_709x38.png
 
Szkoła Podstawowa nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie
zaprasza uczniów klas 3-8 do udziału
w X Wojewódzkim Konkursie Nie wyrastaj z marzeń
 
 
Celem konkursu jest aktywizacja dzieci do twórczej pracy, rozwijania wyobraźni i twórczego myślenia, doskonalenia umiejętności pisania oraz umiejętności plastycznych.
 
W tym roku proponujemy 3 tematy, z których każdy uczestnik może dokonać wyboru. Oto one:
 
  1. Dokończ opowiadanie, wykonaj okładkę, stwórz książkę
       To miał być kolejny dzień spędzony w domu, wypełniony obowiązkami oraz tęsknotą za przygodą, kolegami i koleżankami. Od wielu miesięcy wstaję rano, ubieram się i jem śniadanie. Następnie szykuję się do zajęć, lecz nie wychodzę z domu, by wziąć w nich udział. Odkąd jest pandemia, lekcje odbywają się zdalnie, w domu, przy komputerze.
No i właśnie tego dnia również włączyłem komputer, gdy nagle…
 

      Podany wstęp książki jest tylko sugestią, można go zostawić, zmodyfikować albo całkiem zmienić. Ważne aby opowieść nawiązywała do sytuacji, w jakiej znalazły się dzieci z powodu pandemii, i by pokazać, że również wtedy może wydarzyć się coś niezwykłego.

      Praca powinna mieć formę własnoręcznie wykonanej książki (strony należy dowolnie połączyć ze sobą i z okładką), przy czym oceniane będą treść opowiadania i wykonanie okładki. Na okładce powinny znaleźć się informacje: tytuł i autor opowiadania (nie podajemy nazwy szkoły i wieku autora. Te informacje należy zamieścić oddzielnie lub np. na ostatniej stronie książki). Należy też własnoręcznie (bez pomocy programów komputerowych) wykonać na okładce odpowiednią ilustrację.

Książka może być napisana ręcznie lub na komputerze. Nie bierzemy pod uwagę długości opowiadania, nie może być ono jednak bardzo długie (max 3 strony A4). Treść powinna być ciekawa i dynamiczna. Wydarzyć mogą się rzeczy realistyczne jak i fantastyczne.

  1. Wykonaj plakat zachęcający do czytania książek (lub konkretnej książki)

Pomysł i technika wykonania plakatu zależy od was. Ważna jest pomysłowość, oryginalne hasło, siła i mądrość przekazu. Plakat w całości należy wykonać ręcznie, bez pomocy programów komputerowych. Wielkość – A2.

  1. Jesteś wynalazcą. Wymyśl, opisz szczegółowo i narysuj urządzenie, którego ludzie i świat potrzebują, by ich życie stało się lepsze.

Nie ograniczaj swojej wyobraźni i nie przejmuj się brakiem dostatecznej wiedzy w dziedzinach związanych ze swoim pomysłem. Po prostu wymyśl, poszukaj potrzebnych informacji, opisz i narysuj najlepiej jak potrafisz, tak, by zainteresować jury swoim pomysłem. Wynalazek będzie oceniany na podstawie jego opisu i wykonanego rysunku (lub kilku rysunków). Zarówno opis jak i rysunek muszą być ze sobą zgodne. W opisie trzeba też zawrzeć informacje na temat funkcjonalności wynalazku (do czego służy to urządzenie, na czym polega jego wyjątkowość).

Pracę oraz informacje o autorze (imię i nazwisko autora, szkoła, klasa, imię i nazwisko opiekuna oraz jego adres e-mail) należy przesłać na adres szkoły (podany niżej). Można również dowieźć i zostawić w szkolnej portierni. Ważne, by wśród podanych informacji był adres e-mail opiekuna, aby można było wysłać potwierdzenie odbioru pracy przez organizatora konkursu.

W tym roku nie ma konieczności organizacji etapu szkolnego konkursu, zatem każdy chętny uczeń może wziąć udział. Pracę może przesłać nauczyciel lub opiekun ucznia, albo sam uczeń. Uczestnicy będą oceniani oddzielnie za każdy konkurs oraz z podziałem na poziomy edukacyjne: kl. 3-5 i 6-8. Nagrody rzeczowe i dyplomy otrzymają zdobywcy pierwszych miejsc. Nagrodami za kolejne miejsca będą dyplomy i pamiątkowe upominki.

Uczestnicy konkursu po ogłoszeniu wyników konkursu będą mogli osobiście odebrać swoje prace. Zastrzegamy jednak, że organizator konkursu ma prawo do zatrzymania u siebie wybranych przez niego prac, w celu zrobienia z nich wystawy po powrocie wszystkich uczniów do szkół.

Udział dziecka w konkursie jest jednocześnie zgodą na opublikowanie jego prac i wyników konkursu na stronie szkoły oraz internetowej stronie konkursu Nie wyrastaj z marzeń.

Terminy związane z konkursem:

  • do 15 marca należy przesłać prace na adres: Szkoła Podstawowa nr7, ul. Złotowska 86, 71-793 Szczecin, z dopiskiem: Konkurs Nie wyrastaj z marzeń, lub przywieźć je osobiście do szkoły.
  • 6 kwietnia – ogłoszenie wyników na stronie szkoły oraz na stronie Facebooka.

Dodatkowych informacji udziela pani Anna Tytonik, tel. 506 011 223, adres e-mail: anna.tytonik@op.pl

Nagrody dla laureatów ufundowane zostaną z Budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Nagrody dla laureatów 1. miejsc ufunduje również Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

pomorze-zachodnie-logo.jpg kuratorium-oswiaty-w-szczecinie-logo.jpg

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku (https://www.facebook.com/niewyrastajzmarzen), dzięki czemu będą Państwo na bieżąco informowani o ewentualnych zmianach organizacyjnych. Zachęcamy również do wyrażania opinii na temat naszego przedsięwzięcia, co będzie dla nas cenną wskazówka na przyszły rok.