rok szkolny 2023 / 2024

belka_prosta_1024-36.jpg

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.
Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.
W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia
matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości 368 700,00 zł.  Do końca do 31 grudnia 2021 r wydano 178 770.83 zł. Pieniądze te przeznaczono na zakup
wyposażenia wg poniższej specyfikacji:

1.     drukarka 3D + filament do drukarki 3D +  laptop do drukarki 3D
2.     lutownica
3.     aparat fotograficzny
4.     kamera
5.     statyw i bezprzewodowy system mikrofonowy
6.     mikrofon
7.     gimbal
8.     okulary ClassVR Premium VRP8- wirtualne laboratorium przedmiotowe + licencja classvr- pięcioletni dostęp
9.     oświetlenie do realizacji nagrań
10.   mikroskop

Ww. wyposażenie wykorzystane zostanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci przy użyciu najnowszych technologii w ramach programu „Laboratoria przyszłości” oraz doposażenia i unowocześnienia bazy szkolnej.

#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

belka_prosta_1024-36.jpg

Labolatoria Przyszłości

rok szkolny 2022 / 2023

Szkolna pracownia STEAM
Technologie druku 3D
Zastosowanie okularów VR na lekcjach historii.
„Balladyna the New Age”
Mowa o dramacie Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”. Zapraszamy Was do obejrzenia filmu.
Tkanie na krosnach
Stroiki wielkanocne
Leśne skrzaty - koło techniczne
Kartki Wielkanocne
Jajka wielkanocne- świetlica
Haft wielkanocny- klasy 5
Wieńce
Maszyna do szycia
Programowanie z robotami PHOTON
Mikołaj z pędzla malarskiego
Mikołaj z pędzla malarskiego - wykorzystano pistolet na gorący klej.
Sprzęty kuchenne
Sprzęty kuchenne - pieczemy ciastka
Prace manualne
Prace manualne - użycie nożyczek i kleju na gorąco
Bałwanki - użycie wiertarek

1. Kwota wydatkowana przez szkołę w 2022 r. to 189 929,17 zł.
          Zakupiono sprzęt:
 ·        Stacja lutownicza z akcesoriami
·         Akumulatorowa wiertarko - wkrętarka z akcesoriami
·        Bezprzewodowy pistolet do klejenia na gorąco z akcesoriami
·        Szczypce uniwersalne (kombinerki)
·        Zestaw wkrętaków
·        Miernik uniwersalny
·        Ściągacz do izolacji
·        Skrzynki narzędziowe
·        Taśma miernicza
·        Obcęgi
·        Szczypce obcinaczki