"Opowiastki z czasów Pandemii"

Już jest! Pierwszy egzemplarz „Opowiastek z pandemii”!

Młodzi pisarze wręczyli Dyrektor Teresie Kalinie pierwszy egzemplarz „Opowiastek z pandemii” – jeszcze cieplutkie wydanie, prosto z drukarni, zawitało do naszej szkoły.

„Rozpisana Siódemka” to inicjatywa, którą rozpoczęliśmy w klasach 4-6 w marcu bieżącego roku. Jej celem było zmotywowanie młodych ludzi do aktywności w trudnych czasach pandemii. Posiadanie celu, jakim było stworzenie wspólnej książki – oficjalnej publikacji z numerem ISBN – sprawiło, że debiutanci chwycili za pióro i postanowili tym orężem rozprawić się z koronawirusem.

Smoki, trolle i sprytny ludek

Opowieści, które zawiera zbiór są bardzo różnorodne. Spotkamy tutaj trolle, postaci z Hogwartu, smoka w maseczce, a także tajemniczego ludka, który wypełnia dzieciom zeszytu po nauczaniu zdalnym, by przygotować ich na powrót do szkoły. To niezwykłe opowieści, w których nasze uczennice i uczniowie pokazują swoje emocje i kreatywność. Każde opowiadanie jest oryginalne, wyjątkowe i stanowi swoiste świadectwo historii, w którą młodzi ludzie zostali nagle wrzuceni. Czyta się to doskonale!

Gdzie? Jak? Kiedy?

Pierwszy egzemplarz wraz z oryginalną kartką z podziękowaniem, zaprojektowaną przez Stasia Szpalerskiego z 6h, został wręczony Pani Dyrektor Teresie Kalinie – to był cudowny, pełen radości moment. Wkrótce kolejne egzemplarze trafią do naszych debiutantów, a także do szkolnej biblioteki, do której serdecznie Was zapraszamy!

opowiastki_z_czasow_pandemi-logo.jpg