Nie wyrastaj z marzeń - Laureaci

Już po raz 11. mieliśmy przyjemność zorganizować w naszej szkole Wojewódzki Konkurs Nie wyrastaj z marzeń. Jak zawsze nie brakowało wzruszających momentów.
     Tytuł tegorocznego konkursu brzmiał „Usłysz mój głos”. Uczestnicy musieli zabrać głos w ważnej dla nich sprawie, oceniane było ich nagrane w formie filmiku przemówienie. Dzieci miały całkowitą wolność, jeśli chodzi o wybór tematu przemówienia, dzięki temu mieliśmy okazję poznać, co jest ważne dla młodych ludzi, o czym często chcą, a czasem boją się powiedzieć. Relacje między rówieśnikami i poszukiwanie prawdziwego przyjaciela, brak tolerancji dla ludzkiej odmienności, problem akceptacji samego siebie, edukacja i potrzeba zmiany niektórych jej aspektów....między innymi o tym mogliśmy posłuchać. Niektórzy uczestnicy wykazali się znajomością przyrody i umiejętnością opowiadania o niej w zaskakujący humorystyczny sposób. Podjęty został nawet problem rozwoju motoryzacji w naszym kraju, związany z brakiem produkcji polskich samochodów. Uczestnicy potrafili nas zaciekawić, za co bardzo im dziękujemy.

A oto dziesięciu LAUREATÓW konkursu:

1.      Dobromir Szkarapata ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielicach. Jego występ został najwyżej punktowany przez jury
2.      Alicja Gałecka, Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu
3.      Borys Dacewicz, Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu
4.      Katarzyna Przezdomska, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Stanisława Kostki w Szczecinie
5.      Feliks Dolinny, Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie
6.      Jakub Abramowicz, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kołobrzegu
7.      Kajetan Podolski,  Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Szczecinie
8.      Krzysztof Połowniak, Szkoły Podstawowej nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie
9.      Julian Malicki, Publiczna Szkoła Podstawowa w Przecławiu
10.  Weronika Poznańska, Szkoły Podstawowej nr 7 im. H. Raszki w Szczecinie

Szczególnie miło było nam gościć panią Aleksandrę Łukaszewicz, wykładowczynię Akademii Sztuki w Szczecinie, osobę której umiejętność przemawiania do ludzi otworzyła wiele drzwi do sukcesu i do ludzkich serc, pomogła spełnić osobiste marzenia. Liczne podróże, również do najuboższych rejonów świata, spotkania z ludźmi wielu kultur, zaangażowanie w rozwój dzieci (warsztaty tematyczne w szkołach podstawowych), wszystko to uzasadnia wybór tej osoby do jury konkursu i do wygłoszenia podczas uroczystości cennych życiowych rad dla naszych laureatów.
     Konkurs od lat jest objęty Patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie, nasi tegoroczni laureaci otrzymali od tej instytucji wspaniałe nagrody. Również Urząd Wojewódzki, który od lat sponsoruje nam nagrody z budżetu Pomorza Zachodniego, ufundował zwycięzcom coś, co ich bardzo ucieszyło: karty podarunkowe do sklepów Empik, za które uczniowie bedą mogli samodzielnie wybrać sobie wartościowy prezent.

Nagrody osobiście wręczał i gratulował zwycięzcom Dyrektor naszej szkoły, pan Przemysław Krześlak.

Wraz z laureatami przyjechali do naszej szkoły ich rodzice i nauczyciele. Opinie, które przekazali nam po zakończeniu konkursu, motywują do jego kontynuacji za rok. „Takiego konkursu dotąd brakowało (forma przemówienia), trafili Państwo w lukę, gratulujemy”, „Wreszcie uczniowie mogli wyrazić siebie w pełni”, „ Pierwszy raz wzruszyłem się na konkursie”, to tylko przykłady tego, co usłyszeliśmy.
     Gratulujemy wszystkim dzieciom, które zmierzyły się w wyzwaniem, jakim było napisanie i wygłoszenie przemówienia. Życzymy Wam, drodzy Uczniowie, byście odnaleźli w życiu własną drogę, a  marzenia stały się Waszymi celami w życiu, do których wcześniej, czy później dojdziecie.

Organizatorka konkursu
Anna Tytonik