Festyn rodzinny w SP7 - relacja

Festyn Rodzinny w SP7 im. Heleny Raszki w Szczecinie

Aż trudno opisać wszystko, co działo się w naszej szkole, podczas trwającego zaledwie dwie godziny Festynu Rodzinnego, zorganizowanego przez Radę Rodziców, w sobotę, 27 maja br. Zadowolone i uśmiechnięte buzie uczniów, ich rodziców i nauczycieli, świadczą o jakości tego przedsięwzięcia. Celem imprezy była integracja lokalnej szkolnej społeczności oraz pozyskanie środków dla szkolnego koła TPD, działającego przy SP7.

Podczas festynu atrakcjom nie było końca. Na scenie mogliśmy podziwiać prezentację talentów uczniów naszej szkoły, którzy tańczyli, recytowali wiersze, grali na różnych instrumentach. Dzieci z Ukrainy, wraz z polskimi uczniami z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej Krąg, zaśpiewali znaną w ich kraju pieśń pt. Czerwona Kalina. Można było podziwiać pokazy taneczne Państwowego Ogniska Baletowego, grup tanecznych: Szyk, MDance oraz, już wspomnianego, zespołu Krąg. Imprezę uatrakcyjniły również pokazy sztuk walki. Popis umiejętności dali szczecińscy karatecy z klubu UKS Pomerania Szczecin oraz Szczeciński Klub Sportowy Taekwon-do.

Na uczestników festynu czekały również takie atrakcje, jak: warsztaty florystyczne, plastyczne, kreatywne, doczepianie warkoczyków, malowanie twarzy, kiermasz książek (za 1 zł!), spotkanie z pisarką, autorką książki „Figa” – panią Kingą Konieczny. Dostępna była kawiarenka językowa i kawiarenka słodkości, a także dmuchane zamki. Każdy mógł zjeść darmową watę cukrową i popcorn, i mógł wziąć udział w konkurencjach sportowych.

Odbył się pokaz sprzętu Żandarmerii Wojskowej - symulator zderzeń. Straż Pożarna udostępniła do wglądu prawdziwy wóz strażacki, a Policja przeprowadziła znakowanie rowerów. Można było zdobyć fantastyczne nagrody: m.in. piłkę oraz koszulka z podpisami piłkarzy Pogoń Szczecin, ufundowane przez Fundację Anielskie Serce.

W trakcie festynu wyłoniono także Siódemkowych Mistrzów Ortografii, są to: Leon Wlekliński i Maja Bartkiewicz, a w kategorii rodzinnej ex aequo Maja Wróblewska i Zosia Wróblewska. Przeprowadzono również głosowanie  i ogłoszono wynik konkursu na logo Siódemkowego Budżetu Obywatelskiego - liczbą 38 głosów wygrała Matylda Laurans. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

Nasze działania w tym roku wspierali także zaproszeni goście:
punkt-stralka_BW.pngTwórcza Cytrynka – Fabryka Lizaków,
punkt-stralka_BW.pngBystrzak Akademia Twórczego Rozwoju,
punkt-stralka_BW.pngPracownia Fryszkola,
punkt-stralka_BW.pngKlub Dziecięcy Czar Bajek,
punkt-stralka_BW.pngIskra Zdrowia – Poradnia Dietetyczna,
punkt-stralka_BW.pngMyWay Fitness Siłownia,
punkt-stralka_BW.pngLogoChatka,
punkt-stralka_BW.pngAlma - Alina Kotowska,
punkt-stralka_BW.pngGlobal English - Joanna Ratowska,
punkt-stralka_BW.pngSklep Żabka Polska,
punkt-stralka_BW.pngPogodni Nordikowcy.

Pragniemy także poinformować Państwa, że podczas Festynu Rodzinnego zebrano ponad 7000 zł, które w całości zostały przekazane dla szkolnego TPD,  i zostaną wykorzystane na potrzeby naszych uczniów.

To ogromne przedsięwzięcie nie mogło by się odbyć bez zaangażowania lokalnej społeczności tworzącej naszą szkołę. Wielkie podziękowania dla Rady Rodziców, Nauczycieli, Pracowników obsługi, Rodziców, Dzieci, i wszystkich zaangażowanych w przygotowanie festynu.

Społeczność SP7

belka_blue1.png