2024 Dzień Europy w Szkole Podstawowej nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie

9_maja_dzien_europy_logo.png

Dzień Europy w Szkole Podstawowej nr 7
im. Heleny Raszki w Szczecinie

Dzień Europy – święto pokoju i jedności w Europie. Upamiętnia on rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji Roberta Schumana, w której przedstawił swoją wizję nowej formy współpracy politycznej i gospodarczej w Europie. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.
     Tradycją naszej szkoły stają się obchody Dnia Europy. W tygodniu poprzedzającym to święto pojawiła się w szkole okolicznościowa girlanda z napisem i gazetka z ważnymi informacjami o Unii Europejskiej. 9 maja przedstawiciele SU dekorowali  chętnych uczniów i pracowników szkoły karteczką/flagą UE przypinaną do odzieży. Uczniowie klas 6-8 pod opieką nauczycieli i wychowawców wykonywali zadania przygotowane dla nich w oparciu o materiały zawarte na oficjalnej stronie european-union.europa.eu/ oraz stronie rządowej Mapa dotacji UE. Uczniowie mogli korzystania z telefonów komórkowych w celu zdobywania informacji z zasobów wyżej przedstawionych stron internetowych. Zadania obejmowały wiedzę o strukturze UE, informacje o państwach członkowskich, głównych zasadach i wartościach, symbolach UE, działaniach, projektach unijnych zrealizowanych w naszym mieście i województwie. Zebrane odpowiedzi zamieszczono na plakatach. Efekt pracy uczniów prezentowany był na korytarzu szkoły.

Gratuluję wiedzy o UE, owocnej współpracy w zespołach klasowych.

9_maja_dzien_europy_robak.pngJoanna Możdżyńska