EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA CODEWEEK 2022

W październiku klasa 2b, 2c, 3f po raz kolejny wzięły udział
w społecznej inicjatywie:

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA CODEWEEK 2022

Europejskie państwa rywalizowały w liczbie zorganizowanych
      wydarzeń związanych z kodowaniem i programowaniem.

Codeweek jest dla wszystkich! W akcję może się włączyć każdy!

My kolejny raz dołączyliśmy do miliona uczestników. Każda klasa zorganizowała własne wydarzenie i wzięła udział w różnych aktywnościach, które były okazją do ćwiczenia logicznego myślenia, rozwijania kreatywności i kompetencji cyfrowych, umiejętności rozwiązywania problemów, współpracy przy programowaniu oraz innych działań związanych z technologią, bo to właśnie ma na celu ta inicjatywa.

Klasy podczas tygodnia kodowania grały w gry planszowe, kodowały rysunki i układały obrazki na macie edukacyjnej, pracowały w środowisku Scratch - tworzyły proste skrypty w których duszek klonował się i zmieniał kolory, rysowały figury geometryczne, rozety, zmieniały tło, wprawiały swoje duszki w ruch, układały dialog między duszkami. Dzieci programowały przy użyciu tabletów i gry Scottie go, bawiły się w kolorowe kodowanie z wykorzystaniem klocków i kubeczków,  przedstawiały trasę w postaci kodu na strzałkach, stworzyły swoją grę na macie do kodowania, układały kod trasy do określonego celu na macie.

Dzieci rozpoczęły swoje pierwsze działania w aplikacji code.org, otrzymały kody do platformy, uczyły się na kursach programować na różnych poziomach.

Podczas tego tygodnia poznawaliśmy tajniki programowania. Czasem było trudno, a czasem zabawnie. Wspólnie dochodziliśmy do różnych rozwiązań i dzieliliśmy się pomysłami. Podczas zabaw i zadań pokonywaliśmy trudności.

Po raz kolejny okazało się,
że kodowanie może być świetną zabawą!
Aktywności dostarczyły wszystkim mnóstwo wrażeń,
 radości i różnorodnych emocji.

Dzieci zdobyły nagrody w postaci certyfikatów.

CODEWEEK się zakończył, ale „ Nasza Siódemka” nadal koduje!
W szkolnym projekcie „Bawię się, koduję, programuję”. 😊

2022-23_Codeweek_kids.jpg
„Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat,
który ulega ciągłym zmianom. Dołącz za rok do miliona organizatorów i uczestników.
Inspiruj rozwój kodowania, myślenia obliczeniowego,
by rozwijać nowe pomysły i wprowadzać innowacje na przyszłość”.

2022-23_Codeweek_certyfikat_2b.jpg
2022-23_Codeweek_certyfikat_2c.jpg