SPOTKANIE AUTORSKIE Z WALDEMAREM CICHONIEM W SP7

SPOTKANIE AUTORSKIE
Z WALDEMAREM CICHONIEM W SP7

2024_spotkanie_z_autorem_WCichon_logo1.jpg

W piątek 26.04.2024 r. gościliśmy w naszej szkole Pana Waldemara Cichonia – pisarza, któremu największą popularność przyniosła seria książek o najbardziej niesfornym kocie na świecie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami.
    Autor mówił o pracy i warsztacie pisarza oraz procesie powstawania książek. W swoje opowieści wplatał z życia wzięte interesujące historyjki i anegdoty.
Dowiedzieliśmy się, że przygodę z pisarstwem dla dzieci i młodzieży rozpoczął w 2009 roku. Zainspirował go syn, Marcel, który nie przepadał za czytaniem. Pan Waldemar postanowił napisać książkę, która przekona chłopca do literatury. Tak właśnie narodził się pomysł na niesamowite historie. Z Cukierkiem życie z pewnością nie jest nudne, a jego przygody autor opisał już w dziesięciu tomach. Pierwszy tom kocich opowieści, zatytułowany ,,Cukierku, ty łobuzie!’’, w 2017 roku trafił na listę lektur szkolnych.
    W dalszej części spotkania uczniowie wysłuchali czytanego przez autora fragmentu książki. Następnie pisarz chętnie udzielał odpowiedzi na niekiedy zaskakujące pytania dzieci. Na koniec uczniowie zakupili książki z osobistą dedykacją od autora.
    To było niezapomniane wydarzenie. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z możliwości rozmowy z Waldemarem Cichoniem na żywo. Pisarz zachęcał wszystkich do czytania książek, a przez to rozwijania swojej wyobraźni. Jestem przekonana, że to spotkanie, a także książki z imienną dedykacją, przyczynią się do popularyzacji czytelnictwa wśród dzieci.

Organizatorka szkolnego spotkania z Waldemarem Cichoniem
Agnieszka Mikuła