Marek Stelar – szczeciński autor poczytnych

Wielkie porwanie w Siódemce!

W piątek 26 listopada w murach naszej szkoły doszło do porwania trzech uczennic! Na szczęście pojawił się tropiciel zagadek kryminalnych – Marek Stelar we własnej osobie i pomógł nam znaleźć okrutnego porywacza!

Takiego spotkania autorskiego jeszcze nie było. Klasa 5b przygotowała dla Marka Stelara mały escape room. Uczennice i uczniowie wcielili się w rolę agentów i detektywów. A wszystko przez… sprawdzian z matematyki! Trzy uczennice porwał bezwzględny porywacz, który zostawił jednak kilka ważnych wskazówek. Marek Stelar – szczeciński autor poczytnych kryminałów, który odwiedził mury naszej szkoły, trafił w bibliotece na pierwszą wskazówkę, a wkrótce na kolejne. Były zagadki z lupą, wykorzystaniem tuszu do zostawiania odcisków palców, lusterkiem, ale i zagadki matematyczne, podczas których nasz pisarz musiał wysilić swoje szare komórki i przypomnieć sobie działania matematyczne w pamięci.

Czas naglił, tajni agenci znajdujący się na szkolnym korytarzu chcieli nas zmylić, ale udało się! Marek Stelar odgadł nazwisko porywacza, a nasi mali detektywi zakuli ją (tak, to była ona!) w kajdanki. Następnie szybko uwolniliśmy porwane uczennice. Okazało się, że pilnowała ich… pani z biblioteki! To była historia naprawdę mrożąca krew w żyłach i wywołująca ogromny dreszcz emocji! Potem można było już spokojnie usiąść i porozmawiać o książkach, pracy twórczej i przygodach. Młodzi czytelnicy i pisarze słuchali i dyskutowali z ogromnym zaangażowaniem

Bardzo dziękujemy Pani Annie Tytonik za zorganizowanie spotkania i Panu Markowi Stelarowi za niezapomnianą wizytę!

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia :)

Żaneta Juszkiewicz