Wydrukowana książka "słowa na wolności"

Gratulujemy młodym pisarzom!

Uroczystym wręczeniem książki “Słowa na wolności” zakończyliśmy projekt promujący równość i tolerancję.

Młodzi ludzie z naszej szkoły stworzyli kolejną książkę. Po “Opowiastkach z czasów pandemii” przyszła kolej na “Słowa na wolności”. Po wielu zmaganiach z piórem przeszedł czas na uroczyste wręczenie egzemplarzy tej wyjątkowej książki.

16 lutego 2022 roku zebraliśmy się na szkolnej auli, by pogratulować naszym młodym zdolnym pisarzom. W spotkaniu towarzyszył nam dyrektor Przemysław Krześlak, wychowawczyni 7g - Emilia Spunda i nasza dobra dusza - Anna Tytonik, która wspierała nas w tej edycji projektu.

Po części oficjalnej, nasi młodzi pisarze mogli poczuć się jak nasze lokalne gwiazdy, zapozować do zdjęć i zebrać od siebie nawzajem autografy. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Niech Wasze słowa idą w świat!

Żaneta Juszkiewicz

belka_prosta_709x38.png

Nasza druga książka!
Wydrukowana, pachnąca – wspaniała!
słowa_na_wolnosci2_logo.jpg

Trochę na nią czekaliśmy, ale w końcu trafiła w nasze dłonie! „Słowa na wolności” – opowiadania naszych uczennic i uczniów o tolerancji, równości i samoakceptacji. Zbiór zawiera 27 oryginalnych tekstów, które zachwycają nieszablonowym podejściem do tematu i swobodną formą. Każdy uczestnik projektu wybrał własną drogę narracji. Za każdym opowiadaniem, kryje się inna historia – warto poznać je wszystkie.

Przeszłość i przyszłość
Jedni podróżują w przeszłość i u boku Józefa Piłsudskiego, walczą o niepodległość naszego kraju. Inni opowiadają o samotności w szkole, dyskryminacji z powodu koloru włosów, skóry, wagi czy zainteresowań. Są też tacy, którzy przenoszą nas w daleką przyszłość i snują śmiałe wizje rodem z filmów science-fiction. Każde opowiadanie jest wyjątkowe. Nasi młodzi twórcy udowadniają, że pisać może każdy – wystarczy chcieć! A my jesteśmy z nich niezmiernie dumni. Brawom, młodzi pisarze!

Lista laureatów:
  1. Stanisław Szpalerski,