Asy internetu

asy_internetu-logo.jpg

asy_internetu-robocik_big.jpgasy_internetu_dolaczylismy_logo.jpg

Pomagamy dzieciom w świadomym i bezpiecznym
odkrywaniu świata Internetu

www.asyinternetu.szkolazklasa.org.pl

Klasy 1-3 w roku szkolnym 2022/2023 dołączyły do programu nauczania obywatelstwa cyfrowego i bezpieczeństwa w Internecie, który w Polsce jest tworzony i rozwijany w ramach współpracy pomiędzy firmą Google i Fundacją Szkoła z Klasą.

Aby zachować bezpieczeństwo i wykorzystać potencjał internetu do nauki i rozwoju, wszyscy powinniśmy trzymać się uniwersalnych zasad. Takich, które sprawdzają się zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Stąd pomysł na udział naszych uczniów w tym programie.

Uczniowie poznają podstawy poruszania się po sieci, jak stawać się bezpiecznym i świadomym obywatelem cyfrowego świata. Zajęcia w ramach programu są nie tylko pełne ciekawych aktywności, ćwiczeń, zabaw, lecz także wzbogacone o elementy grywalizacji dzięki Interlandii – pełnej przygód grze online. Nauka w krainach Interlandii jest interaktywna i zabawna – jak sam Internet!

Program Asy Internetu skupia się wokół pięciu wartości związanych z cyfrowym bezpieczeństwem:
asy_internetu-tabelka.jpg

asy_internetu-robocik_small1.jpg

Powyższe umiejętności będziemy rozwijać na naszych zajęciach, podczas których dowiemy się z m.in. jak:

• udostępniać z głową treści i informacje o sobie
  • nie dać się nabrać internetowym oszustom
  • chronić swoje sekrety używając silnych haseł
  • być życzliwym i reagować na niewłaściwe zachowania internautów
  • rozmawiać o wątpliwościach, gdy trafimy w internecie na coś niepokojącego

asy_internetu-robocik_small2.jpg

Chcemy przyczynić się do tego, by wszystkie dzieci naszej szkoły uczyły się, poznawały świat i były bezpieczne w sieci, zarówno w szkolnych murach, jak i poza nimi.

Już poznaliśmy Asa i Askę – głównych bohaterów naszych zajęć.
asy_internetu-as_aska.jpg

W nauczaniu początkowym dzieci potrzebują najwięcej wsparcia –
po to, żeby kiedyś stać się rozsądnymi i odpowiedzialnymi użytkownikami sieci.

Zmieniamy wspólnie lekcje o cyberbezpieczeństwie w przygodę!

asy_internetu-robocik_love.jpg