Majowe święta w SP7

Zadania do wykonania w dn.: 24 – 28.05.2023r.

1.      Informacje o majowych świętach – do wykorzystania genial.ly: „Majowe święta”

Pan Nauczanka„Majowe święta” https://youtu.be/Z8TQqaoRNn4

2.      „Patriotyczne zabawy” – wydrukowany zastaw zabaw z opisem w sali 42. (Proponujemy zrobić zdjęcie opisu wybranej zabawy)

3.      „Turniej Wiedzy o Polsce” – trzy komplety w sali 42. Zestaw zawiera instrukcję, serduszka z nr. 1 – 24 oraz pytania z nr. 1 – 24. Po przeprowadzeniu konkursu klasowego proponujemy nagrodzić zwycięską drużynę szóstkami z ed. społ., przegraną piątkami. Prosimy o zwrot kompletnego zestawu.

4.      Prace plastyczne i karty pracy – każda klasa otrzymuje zestaw szablonów (na prace plastyczne): godło, flaga, gołąbek. Prosimy, aby dzieci wykonały prace wybranymi przez n-la technikami. Wychowawca wybiera trzy prace i przynosi do s. 40 (do 15-tej 26.04.2023r. ). Prace będą dekorować gazetkę szkolną. W zestawie będzie również karta offline zakodowana flaga oraz krzyżówka.

5.      Fotobudka – wychowawca bierze z s.40, po wykonaniu zdjęć oddaje, aby kolejne klasy mogły korzystać.

6.      Zadanie X z projektu „Uczymy się programować” Anny Świc „Wspólnie kodujemy, piękno Polski poznajemy”. Wszystkie materiały do realizacji tematu znajdują się w s. 42. Można wybrać jedną aktywność.

7.      „Tworzymy flagę” – z kartek ksero w auli w piątek 28.04.2023r., w dwóch turach na 2-giej i 7- mej lekcji.

Życzymy dobrego tygodnia smiley
Kasia Boguniewicz i Iwona Sokulska