Podróżowanie przez czytanie

czytam_z_klasa-logo1.jpg
czytam_z_klasa-logo00.jpg

Kilka klas edukacji wczesnoszkolnej w roku szkolnym 2022/2023 bierze udział w IV edycji projektu edukacyjnego „Podróżowanie przez czytanie” mającym na celu zachęcanie dzieci do czytania książek, w tym lektur szkolnych.

Jest to forma wspaniałej przygody dla uczniów, a biorąc udział w tym projekcie chcemy pokazać, że czytanie lektur może być fajną zabawą integrującą klasę.

Projekt składa się z trzech modułów.
W każdym module wybieramy jedną lekturę:
czytam_z_klasa-modul1.jpg           czytam_z_klasa-modul2.jpg
czytam_z_klasa-modul3.jpg
     Zajęcia związane są z miastem, krajem lub kontynentem, o którym była mowa w lekturze.

Już zrealizowaliśmy zadania modułu I - podróżowaliśmy po Polsce 😊
i otrzymaliśmy pierwsze certyfikaty.

czytam_z_klasa-logo2.jpg

Uczniowie wspólnie z nauczycielem wybrali jedną spośród zaproponowanych lektur, do której wspólnie wykonywali zadania.

Stworzyliśmy wspólnie z uczniami klasową chmurkę, którą umieściliśmy w kąciku czytelniczym  w sali. Projektowaliśmy okładkę LEKTURNIKA, przygotowaliśmy lapbooki związane z treścią przeczytanej lektury, plakaty zachęcające innych do czytania, zaprojektowaliśmy grę planszową, zbieraliśmy do kolorowych pudełek różne rzeczy, które kojarzą się z lekturą – „LEKTURY W PUDEŁKU”.

Dzielimy się pomysłami i działaniami w grupie projektowej na facebooku.

A przed nami ciekawe podróże po Europie i po świecie.
     Planujemy jeszcze w tym roku szkolnym wiele działań związanych z czytelnictwem – ale to będzie niespodzianka.

czytam_z_klasa-logo3.jpg

Cele projektu:

czytam_z_klasa-book.jpg   rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,

czytam_z_klasa-book.jpg   rozwijanie aktywności czytelniczej,

czytam_z_klasa-book.jpg   doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,

czytam_z_klasa-book.jpg   zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,

czytam_z_klasa-book.jpg   pogłębianie wiedzy na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich
         piękna, różnorodności,

czytam_z_klasa-book.jpg   kultury i tradycji,

czytam_z_klasa-book.jpg   integracja zespołu klasowego,

czytam_z_klasa-book.jpg   współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych
         szkół polonijnych.