Tydzień patronki

tydzien_patronki_1-3_logo.png

W miesiącu marcu  obchodziliśmy tydzień Patrona Naszej Szkoły  - Heleny Raszki.  Poprzez różnego rodzaju działania społeczność szkolna oddała szacunek i uczciła pamięć tej Wspaniałej Szczecińskiej Poetki.  Do najważniejszych wydarzeń tego tygodnia należały:

1. Tworzenie gazetek ściennych w klasach przybliżających postać H.Raszki, przedstawienie życiorysu oraz twórczości Heleny Raszki.
  2. Malowanie przez dzieci portretów Heleny Raszki.
  3. Tablica kodowania genially  oraz prezentacja na temat życia i twórczości poetki.
  4. Szkolny konkurs plastyczny inspirowany poezją Heleny Raszki „Gdzie słów, barw i kształt…”
  5. Quiz o  Helenie Raszce.
  6. Zabawa na macie edukacyjnej: dzieci układają klocki na odpowiednich polach wg adresu (portret patronki, logo szkoły, wiersz).
  7. Radiowęzeł szkolny: zapoznanie z życiorysem H.Raszki, czytanie wierszy patronki przez uczniów klasy 2g i 3b.
  8. Zapoznanie mieszkańców Warszewa z poezją H. Raszki, podczas spaceru uczniów klas 1-3, rozdawanie wydrukowanych wierszy.