Zimowe nastroje 2022

zimowe nastroje-konkurs-logo.png

CELE KONKURSU:

• upowszechnianie poezji;
  • rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich;
  • rozbudzanie wrażliwości na piękno języka polskiego oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci;
  • prezentacja umiejętności uczniów;
  • promowanie talentów recytatorskich.
REGULAMIN KONKURSU:

1. Organizatorem jest Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie.
  2. Konkurs kierowany jest do uczniów klas I –III szkół podstawowych miasta Szczecina.
  3. Szkoła zgłasza dowolną liczbę uczestników (przesyła dowolną ilość plików)
  4. Wymagane jest przesłanie pliku poprzez chmurę wysyłającego. Użytkownik takiej chmury po umieszczeniu na niej pliku, powinien umożliwić dostęp poprzez przesłanie w mailu linka do pliku.​​​​​​​
Adresy e-mail:

do dnia 16 lutego (środa)br.
W nazwie pliku muszą znaleźć się następujące dane identyfikacyjne (w następującej kolejności): nazwa i nr szkoły, klasa, imię i nazwisko uczestnika, np. "SP7_kl1b_ Adam_Kowalski".

Pliki nieopisane lub źle opisane będą odrzucone!

1. Każdy uczestnik recytuje jeden dowolny wiersz o tematyce zimowej. Czas wystąpienia nie może przekroczyć 3 min.
  2. Konkurs odbędzie się w formie przesłuchania nadesłanych nagrań video. Każdy uczestnik recytuje jeden dowolny wiersz o tematyce zimowej. Czas wystąpienia nie może przekroczyć 3 min. Przed recytacją wiersza każdy uczestnik zobowiązany jest do podania : imienia i nazwiska, nazwy i nr szkoły, klasy, autora i tytułu przygotowanego wiersza.
  3. Konkurs oceniać będzie powołane przez organizatorów jury, które dokona oceny punktowej od 1 do 5 wg następujących kryteriów:
    • dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika oraz wieku
    • interpretacja tekstu poetyckiego;
    • znajomość tekstu;
    • ogólny wyraz artystyczny (np.: ruch, rekwizyty, strój).
    1. Jury wyłoni laureatów z poszczególnych grup wiekowych. Wyniki ogłoszone zostaną na stronie internetowej SP 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie nie później niż 7 marca (poniedziałek)br.
    2. Za zajęcie I, II i III miejsca zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, a ich dane zostaną upublicznione na stronie internetowej organizatora.
    3. Przystąpienie do konkursu oznacza zgodę na:
      • przetwarzanie danych osobowych uczestnika do celów związanych z Konkursem, publikacją listy zwycięzców, przyznaniem i wydaniem nagród;
      • dokonanie przez organizatora nieodpłatnej prezentacji nagrania recytacji na stronie internetowej organizatora. Zgoda udzielana jest na czas nieograniczony
      1. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Przesłane nagrania przechodzą na własność organizatora konkursu.
Wzięcie udziału w konkursie jest jednoznaczne z przyjęciem wszystkich zapisów niniejszego Regulaminu.

MIEJSCE I TERMIN KONKURSU:

Przegląd nadesłanych nagrań odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 7 im. Heleny Raszki przy ul. Złotowskiej 86 w Szczecinie.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!

Organizatorzy:
Dagmara Wierzchowska,Joanna Siekierzycka,
Magdalena Ciesielczyk
(wychowawcy świetlicy)

Udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora konkursu zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu.