Zastosowanie okularów VR na lekcjach historii.

26 i 28 kwietnia oraz 16 maja klasy 7 a, b, c i d miały możliwość poznania o wewnątrz wyglądu okopu z I wojny światowej. Klasy podzielone na grupy miały za zadnie odnaleźć miejsce w którym przebywał dowódca, przyrząd  do prowadzenia obserwacji oraz ocenić warunki jakie panowały w okopie. Uczniowie bez problemu wykonali wszystkie polecenia mając przy tym sporo zabawy. Okulary pozwoliły im przenieść się na chwilę w czasy I wojny światowej i zobaczyć jak rzeczywiście trudne warunki panowały w okopach. Uzmysłowili sobie również trudy jakie niosła ze sobą wojna pozycyjna i zrozumieli dlaczego tego typu walki przynosiły aż tyle ofiar. Lekcja bardzo uczniom się podobała i na pewno jeszcze nie raz skorzystamy z okularów.
     W najbliższym czasie skorzystają z okularów klasy 6, udamy się na wycieczkę po zabytkach sztuki renesansowej o barokowej w Europie. Relacja z tych lekcji niedługo znajdzie się na stronie.

Maria Ziembicka