NPRC

Szkolna biblioteka wciąż powiększa i urozmaica swoje zbiory

Już po raz trzeci nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Za przyznane 12000 zł oraz 3000 wkładu własnego szkoły, zakupione zostały brakujące lektury, a także nowości czytelnicze i dezyderaty zgłoszone przez uczniów, rodziców i nauczycieli. W sumie 563 książki, które rozchodzą się jak świeże bułeczki na konta naszych czytelników. Nie brakuje już pozycji na temat programowania, są komiksy i mangi, poradniki dla dzieci i młodzieży, o tym, jak radzić sobie z problemami życiowymi. Książki popularnonaukowe kuszą swoją atrakcyjną formą i  ciekawym przekazem informacji, powstał Kącik Naszych Noblistów, w którym można znaleźć ich największe dzieła.
         Oprócz tradycyjnych książek w naszej ofercie pojawiły się również audiobooki oraz trzy czytniki ebooków firmy Calypso. W wybranych czytnikach istnieje możliwość powiększenia czcionki (dla uczniów z wadą wzroku), a czytelnik ma kontakt z tzw. e-papierem, bezpiecznym dla wzroku.
         W związku z realizacją programu, zorganizowano w naszej szkole konkursy czytelnicze i promujące czytelnictwo, dzieci uczestniczyły również w niezwykłym spotkaniu z pisarzem – Markiem Stelarem, wzięły udział w warsztatach pisarskich. Odbyło się wiele spotkań z uczniami, w celu zapoznania ich z najnowszą ofertą naszej biblioteki i porozmawiania o książkach.
         „Ja zawsze znajdę w naszej bibliotece coś ciekawego do czytania” - tak powiedziała niedawno Zuzia z czwartej klasy, sięgając po kolejną fantastyczną książkę, zakupioną w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Mamy nadzieje, że każdy uczeń naszej szkoły będzie mógł powiedzieć to samo.

nprcz-belka-nck-kolor-rgb-1900.jpg