Projektowanie breloków klasa 3b wydruk 3d

Obsługa drukarki 3d

KLASA 3B
tinker_cad_logo.png

W ramach realizacji projektu Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy 3b brali udział w zajęciach informatycznych, podczas których poznali podstawy projektowania obiektów 3D w aplikacji Tinkercad. Na początku dowiedzieli się jak zalogować się do aplikacji, jakie możliwości oferuje oraz jak się poruszać w tinkercad. A wszystko po to, by projektowanie w tym programie było dla nich prawdziwą przyjemnością.
     Wykonali breloki z imionami wykorzystując moduł rysowania odręcznego oraz podstawowe kształty, z których zrobili podstawę do breloka. Byli bardzo zaangażowani w tworzenie projektu, aktywni, wykazali się dużą kreatywnością i wyobraźnią.
    A co najważniejsze bardzo zainteresowali się programem, mają dużo ciekawych pomysłów i tworzą kolejne projekty.
Uczniowie zapoznali się z obsługą drukarki 3D – wykonali projekt w oprogramowaniu do modelowania 3D, a później przenieśli go do rzeczywistości z ekranu komputera.

😊 Świat projektowania i drukowania 3D przed nami 😊

LP_logo_2024.png