Корисна інформація - Przydatne informacje

belka_ukraina.jpg

Przydatne informacje i miejsca świadczące pomoc uchodźcom:
Корисна інформація та місця надання допомоги біженцям:

- informacje dotyczące pobytu w Polsce oraz w Szczecinie / інформація про перебування в Польщі та Щецині:

- organizacje, do których można się zwrócić o pomoc / організації, до яких можна звернутися за допомогою:

Związek Ukraińców http://www.ukraincy.org/
Punkt wsparcia cudzoziemców Пункт підтримки іноземців

- punkty wydawania pomocy rzeczowej / Пункти натуральної допомоги:
- Łokietka 10/1 (żywność / їжа)
- Hryniewickiego 1
- Netto Arena ul. Władysława Szafera 3/5/7

- inne / Інший:

- grupa na Facebooku o pomocy Ukraińców w Szczecinie/ група у Facebook про допомогу українцям у Щецині: https://www.facebook.com/groups/3305545399677333/
- Klub wielokulturowy dla młodzieży / Мультикультурний клуб для молоді:

- pomoc psychologiczna / Психологічна допомога
stacjonarnie w Szczecinie / стаціонарний у Щецині:
telefonicznie / телефоном:
Polskie Forum Migracyjne
Організація запустила безкоштовний телефон екстреної допомоги з психологічною підтримкою українською та російською мовами.
Також через Whatsapp та Viber
Працює: пн 16-20, ср 10-14, пт 14-18
- telefoniczny dyżur ginekologiczny / tелефон гінекологічної служби:

Na początku marca Polski Związek Piłki Nożnej umożliwił zgłaszanie się konkretnych Klubów i Akademii, które organizują bezpłatne treningi dla dzieci z Ukrainy. Dzięki temu powstała baza danych wszystkich klubów w Polsce, oferujących bezpłatne treningi dla osób z Ukrainy, w szczególności dla dzieci i młodzieży.

Informacje w bazie

Oprócz danych kontaktowych Klubu, w bazie znajduje się dokładna informacja o tym, jakie roczniki Klub jest w stanie przyjąć na treningi. Pozwoli to każdemu, kto zgłosi się do PZPN lub Ministerstwa Sportu i Turystyki, zostać skierowanym do najbliższego Klubu.

Aktualna baza danych

Bezpłatne treningi dla osób z Ukrainy. Baza klubów.

belka_ukraina.jpg