ALFIK MATEMATYCZNY - XXIX edycja konkursu


 
2023_alfik_matematyczny_logo.png
 
 
REGULAMIN
 
1.
Organizatorem XXIX edycji konkursu ALFIK MATEMATYCZNY jest firma edukacyjna Łowcy Talentów – JERSZ.
 
2.  
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 1 do 8 oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych z podziałem na kategorie wiekowe.
 
3.
Zawody mają miejsce tylko raz – 22.11.2023 r. w godz. 9:00 - 10:30 (75 minut
- test, 15 minut - sprawy organizacyjne, dla uczniów LIC 90 minut - test, 15 minut - sprawy organizacyjne). Każda zmiana terminu (godziny) musi być potwierdzona zgodą organizatora pod rygorem dyskwalifikacji. Uczeń rozwiązuje test w szkole, która go zgłosiła, pod nadzorem Szkolnej Komisji.
 
4.
Odpowiedzi zakreślane są na specjalnej karcie odpowiedzi, która po zawodach przekazana będzie organizatorowi. Uczeń dostaje tylko jedną taką kartę.
 
5.
Warunkiem przystąpienia szkoły do konkursu w wersji stacjonarnej/papierowej jest udział w nim minimum 11 uczniów z całej szkoły oraz przesłanie prawidłowo uzupełnionej KARTY ZGŁOSZENIA do dnia 9.11.2023 r. Kartę zgłoszenia należy uzupełnić na stronie internetowej WWW.JERSZ.PL
 
6.
Test konkursowy jest testem jednokrotnego wyboru (30 zadań z odpowiedziami A, B, C, D, E z których dokładnie jedna odpowiedź jest prawidłowa) dla uczniów szkół podstawowych oraz testem wielokrotnego wyboru (28 zadań z odpowiedziami A, B, C, D z których każda może być prawdziwa lub fałszywa) dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Dla klas 1 szkoły podstawowej test zawiera 24 pytania odpowiednio 8 za 3 punkty, 8 za 4 punkty i 8 za 5 punktów. Dla klas 1 szkoły podstawowej dozwolone jest czytanie poleceń przez członka komisji konkursowej oraz pomoc w wypełnieniu karty odpowiedzi. Test jednokrotnego wyboru zawiera 10 pytań za 3 punkty, 10 za 4 punkty i 10 za 5 punktów. Na starcie uczeń otrzymuje 30 punktów (1 SP -24 punkty), za poprawną odpowiedź odpowiednio 3, 4 lub 5 punktów, za brak odpowiedzi 0 punktów, za błędną odpowiedź odejmuje się mu ¼ punktów przeznaczonych na zadanie. W teście wielokrotnego wyboru na starcie uczeń otrzymuje 112 punktów, za poprawną odpowiedź 1 pkt, za brak odpowiedzi 0 punktów a za błędną - 1 pkt.
 
7.
Zwycięzcy konkursu otrzymają w klasach 2-8 nagrody: A) Wakacyjny Obóz Talentów, B) Wakacyjny Obóz Talentów z dopłatą, Nagrody z pkt A i B mogą nie zostać przyznane, jeśli brak jest odpowiednich funduszy wygospodarowanych w toku konkursu. C) nagrody rzeczowe. Z uwagi na wiek uczestników klas 1 SP oraz klas ponadpodstawowych w tych kategoriach będą przyznawane tylko nagrody rzeczowe. Nagrodę w postaci obozu można we własnym zakresie sprzedać (przekazać) innej osobie lub zamienić na nagrodę wymienioną w punkcie C). Dyplom laureata otrzymuje każdy nagrodzony uczeń. Odpowiednio uczeń, który uzyskał ponad 80% punktów, otrzyma dyplom uznania za zdobycie bardzo dobrego wyniku, a uczeń, który przekroczy próg 75% punktów, dyplom uznania za zdobycie dobrego wyniku w konkursie. Progi mogą zostać obniżone. Pozostali uczestnicy otrzymują dyplom uczestnika konkursu. Organizator zastrzega sobie prawo wręczenia dodatkowych wyróżnień lub/ i przyznania nagród specjalnych.
 
8.
Rozdział nagród będzie proporcjonalny do udziału uczniów z poszczególnych klas, w przypadku małej liczby startujących mogą nie być przyznane nagrody w formie obozu.
 
9.
Organizator zobowiązuje się przekazać wyniki najpóźniej 6 tygodni po konkursie.
 
10.  
Reklamacje należy zgłaszać do ośmiu tygodni po konkursie, po tym terminie materiały konkursowe zostaną zniszczone.
 
11.
Jeżeli uczeń jest przekonany, że jakieś zadanie (pytanie) testu konkursowego jest źle sformułowane i trudno o jednoznaczne odpowiedzi powinien to zgłosić do sprawozdania pisanego przez szkolne jury konkursu. Wypełnienie karty odpowiedzi jest częścią konkursu. Błędne wypełnienie karty nie może być podstawą do reklamacji.
 
12.
Organizator zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia dodatkowego testu sprawdzającego w przypadku wyników wskazujących na brak samodzielnej pracy uczestników konkursu, a w szczególnie rażących przypadkach do dyskwalifikacji szkoły.
 
13.
Rodzice i opiekunowie prawni niepełnoletnich uczestników, w chwili wniesienia opłaty za uczestnictwo w konkursie, wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych uczestnika (klasa, oddział i numer w dzienniku) na potrzeby realizacji konkursu.
 
14.
Testy konkursowe z kartami odpowiedzi i instrukcją dla Szkolnego Koordynatora Konkursu zostaną przesłane do szkół do dnia 17.11.2023 r. W przypadku braku przesyłki w w/w terminie wymagany jest kontakt na biuro@jersz.pl z informacją o braku przesyłki.
 
15.
Konkurs należy przeprowadzić zgodnie z regulaminem i instrukcją, która będzie przesłana wraz z materiałami konkursowymi. Instrukcja może wprowadzić drobne zmiany regulaminu. Na stronie www.jersz.pl znajduje się aktualny regulamin konkursu ALFIK MATEMATYCZNY. Informacje na temat przebiegu konkursu i jego zmian np. terminu będą aktualizowane na bieżąco na stronie www.jersz.pl.
 
16.
W czasie trwania konkursu, uczeń może mieć ze sobą czyste kartki i wykorzystać ją jako brudnopis. Komisja winna sprawdzić kartki uczniów przed rozpoczęciem się konkursu. Uczniowie nie mogą się wymieniać kartkami, ani korzystać w czasie pracy z niedozwolonych materiałów i pomocy dydaktycznych oraz z kalkulatora i środków łączności, w tym z telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów itp.