Spotkanie Samorządu Uczniowskiego z Dyrektorem Szkoły

Jak co roku, nowo wybrany Samorząd Uczniowski zorganizował spotkanie z gospodarzami klas 4-6. Zaproszenie otrzymali również szkolni wolontariusze, gdyż wiele działań będzie wykonywanych we współpracy z nimi, oraz Dyrektor naszej szkoły, który zaszczycił nas swoją obecnością.
            Gospodarze, kilka dni wcześniej, dostali zadanie, mieli przeprowadzić w swoich klasach dyskusję na temat naszej szkoły, co można by w niej zmienić, jakie są problemy i pomysły do zrealizowania. Jako reprezentanci swoich klas przekazali nam wnioski z tych dyskusji.
            Wsród bardzo dużej liczby pomysłów, problemów i życzeń, pojawiły się między innymi następujące sprawy:

1. w sali 129 brakuje jednej ławki i dwóch krzeseł,
  2. nowe paletki do tenisa,
  3. niezadawanie do domu na weekendy,
  4. kącik wypoczynku z pufami na szkolnym korytarzu,
  5. automat ze zdrowym jedzeniem na piętrze lub lepsza oferta szkolnego sklepiku,
  6. prośby o Dzień bez placaka, Dzień bez prądu, nocki w szkole,
  7. żaluzje w salach, bo słabo widać to, co nauczyciele wyświetlają na tablicach multimedialnych,
  8. szczęśliwy numerek,
  9. propozycja samopomocy uczniowskiej w odrabianiu lekcji i czytania książek młodszym uczniom,
  10. prośba o muzykę na przerwach.
            Pan Dyrektor wysłuchał nas uważnie, odpowiedział na nasze pytania i, uwaga, poprosił, byśmy się zastanowili, czy oceny w szkole są potrzebne i czy możliwe jest nauczanie bez stawiania ocen za wyniki. Czyżby nadchodziły jakieś ogromne zmiany? Tego jeszcze nie wiemy, ale zawsze warto rozmawiać :)